Poznejte s partnerem památky a přírodu středočeského regionu

penzion

Poznejte s partnerem památky a přírodu středočeského regionu

Výlet za hranice všedních dnů? Právě ten se nabízí nedaleko Prahy, v místě, které si zamiloval už římský císař Karel IV. Příjemnou dovolenou proto nemusíte zažívat jen v exotických destinacích, nabízí se i řada českých lokalit, které přinesou odpočinek pro tělo i duši.

Okolí řeky Berounky je skutečně malebné a najdete v něm oddech od všedních dnů plných stresu. Proč se sem nevydat na krátký výlet? Nejde jen o středověkou historii a hrad, který zná celá Evropa. Míst, které lákají k návštěvě, je v tomto regionu mnohem více.

Vyzkoušíte například okolní cyklostezky?

Pokud také milujete výšlapy do světa plného zeleně, je v okolí řeky Berounky připraveno mnoho cyklistických tras, které lákají k objevování. Pokud budete chtít, ubytování v penzionu Karlštejn se stane příjemným zázemím, z nějž se můžete vydávat na různé výpravy za trochou dobrodružství. K mání je zde desítka pokojů, zvolit si můžete mezi dvoulůžkovou a čtyřlůžkovou verzí.

Pojedete jen ve dvou nebo se vydá za poznáváním malebného kraje celá rodina? K dispozici je také apartmán s kuchyní, který je vhodný pro početnější skupiny turistů. Přijet můžete i vlastním autem, parkovací místo totiž najdete hned vedle penzionu.

penzion

Jde o moderní místo, které na vás dýchne prvorepublikovou atmosférou. Stačí se posadit do místní restaurace, díky níž si připomene českou klasiku na talíři.

Prostředí, které láká k výletům

Fanoušci kočkovitých šelem nebo české historie si také přijdou na své! Karlštejn a jeho okolí jsou pro cestovatele velkým lákadlem. Zoopark, v němž si vzpomenete nejen na africkou divočinu a golfová hřiště, na nichž zapomenete na běžné starosti. A také další místa, jako je Svatý Jan pod Skalou či lom Velká Amerika. Už jste někdy byli na hradu Točník?

  • Proč zvolit pronájem dodávky?
    Pronájem dodávky vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Víte, kdy se vyplatí půjčení dodávky a na jaké příležitosti je využít?
  • Svatební šaty s vlečkou: Jedná se o vhodnou variantu pro vás?
    Existují nevěsty, které si svůj svatební den bez vlečky nedokáží představit. Je pro ně symbolem hojnosti a luxusu, který ke svatbě neodmyslitelně patří. Jsou tu naopak ale i takové, které vlečku ke svým svatebním šatům nechtějí. Podle čeho se rozhodnout, zda šaty s vlečkou budou tou pravou variantou pro vás? Na to vám odpoví článek od svatební krejčové KayaTheTailor.cz.
  • Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Co s tím?
    Staré kotle se vyznačují nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle, bude tedy potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *