Začíná sezóna, čas vyrazit na moto a cyklo výlety. Kam, co a jak?

cyklo výlety

Začíná sezóna, čas vyrazit na moto a cyklo výlety. Kam, co a jak?

S jarní sezónou se probouzí také cestovatelská touha vyrazit za objevováním nových stezek, tras a výletů. Máme pro vás tipy nejen na zajímavé zážitky, ale také víme, bez čeho se váš výlet rozhodně neobejde. Je čas balit, za chvíli vyrážíme!

Ať už dáváte přednost motostroji, který voní olejem, nebo si projížďky raději užíváte na kole ve sportovním duchu, obě možnosti jsou perfektním přibližovadlem k nejednomu krásnému cíli. Obzvlášť tam, kam se běžně s autem nedostanete. K oběma způsobům patří osobitý životní styl a sezóna, která právě startuje. Tak kam se vydat? Máme pro vás několik tipů na cesty, které můžete podniknout s motorkou nebo klidně na kole. Stačí si jen vybrat!

Milovníci vína, Morava volá

Máte slabost pro dobré a kvalitní víno? Pak se brzy na jaře může vaším cílem stát jedna z půvabných vinařských stezek. Kdo by neměl rád malebnou krajinu mezi vinicemi! Na motorce a na kole sice popíjet víno nemůžete, ale když jako cíl cesty zvolíte některé z příjemných ubytování, třeba přímo nad sklípkem, o degustaci a zážitek máte postaráno. Morava je skvělá a zve k objevování všemi způsoby. Na jaře navíc moravské vesničky nebudou obsazeny tolika turisty, jde tedy spíše o klidnější výlet, který si může užít i celá rodina.

Hausbóty, romantika nejen pro námořníky

Výlet na motorce či na kole můžete směřovat až k pořádné dávce vodní jarní romantiky. Zatímco v létě jsou stylové a čím dál oblíbenější hausbóty obsazené na rok dopředu, na jaře ještě máte z čeho vybírat a volné termíny se najdou. Kdo by nechtěl trávit čas na některé z našich krásných přehrad? Ubytování přímo na vodě má své kouzlo – a jestli patříte mezi milovníky otužování, můžete si užít doslova kouzelný víkend.

cyklo výlety

Hory. Náročné trasy oblíbené pro moto i cyklovýlety

Dáváte přednost kopcům a nádherné přírodě, ve které si odpočinete po náročném týdnu? Nechte se na jaře zavolat horami. V naší krajině mají jednu výhodu – každá je trochu jiná, zvou tak k různorodým zážitkům. Horské cesty a zatáčky jsou výzvou pro nadšené motorkáře, do pedálů si s radostí vyšlápnou i horští cyklofajnšmekři. Výhody? Můžete zavítat do kempu a přespat pod stanem, ti odvážnější a milovníci hvězd klidně třeba pod širákem. Je třeba se jen důkladně sbalit, vybrat tu nejlepší trasu a vyrazit!

Jaro zve na pikniky i venkovní oslavy

Také jednodenní výlety jsou možností, jak si vychutnat osobní čas a krásné jarní počasí. Oteplení využijte pro naplánování přátelského pikniku nebo třeba oslavy v přírodě. Bát se nemusíte ani cyklo či moto srazu, je však vhodné vybrat si místo, kde nebudete nikoho rušit a kde jsou podobné akce vítané. Piknikový koš, hřejivé plédy, něco dobrého na zub – a je čas vychutnat si jaro naplno!

TIP: Naplánujte výlet s oslavou, víme, jaké dárky vaše přátelé potěší! Vybírejte z motorkářských triček a vtipných triček pro cyklisty. Dárků, které vykouzlí úsměv na tváři.

cyklo výlety

Co si rozhodně nezapomenout doma?

Krásné jarní počasí zní jako idylka, ale právě v tomto období vás může snadno zastihnout i nečekaný liják. Nezapomeňte si přibalit teplé svršky a pláštěnku. Hodit se vám budou pro nečekané komplikace na cestách také náhradní díly a nářadí. Je potřeba myslet také na povinné ochranné prvky, jako je helma, k tomu vhodné oblečení, chrániče a rukavice. Samozřejmostí je kvalitní batoh – zbytek výbavy už záleží jen na tom, na jak dlouho a s kým vyrazíte. A že už chcete držet řidítka? Tak hurá na cesty!

  • Kdy využít služeb architekta?
    Každý, kdo se chystá na rekonstrukci nebo na stavbu domu by měl využít služeb architekta. Ten vám může ušetřit nejen čas, ale i nemalé peníze.
  • Proč je důležité zajistit vašemu kávovaru pozáruční servis?
    Používáte pro přípravu kávy kávovar? Vlivem jeho používání dochází k opotřebení, zavápnění a zanesení trysek. Zajistěte mu odborný pozáruční servis.
  • Jak vybrat matraci?
    Výběr matrace může být velký oříšek a je potřeba být při výběru obezřetný. Na co si dát pozor, jaké matrace se kam hodí a proč zvolit potah?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *