Náhradní díly ke kancelářským židlím: ušetřete za novou židli
Náhradní díly ke kancelářským židlím: ušetřete za novou židli
Když kupujeme kancelářskou židli, nepřemýšlíme nad tím, jestli budeme časem potřebovat náhradní díly. A už vůbec nás nenapadne zkoumat, jaká je jejich dostupnost. Když se ale židle rozbije nebo vám přestane ergonomicky vyhovovat, začnete shánět nové komponenty. Víte, jaké díly můžete na kancelářské židli vyměnit? Zjistili jsme to za vás!
Prodlužte životnost kancelářské židle
Ať už si na kancelářské židli ulomíte kolečko, rozvikláte konstrukci nebo poškrábete područky, nemusíte si hned kupovat novou židli. Existuje řada náhradních dílů na kancelářské židle, kterými ji opravíte a zrenovujete. Při výběru ale buďte opatrní a zkontrolujte, jestli kupujete komponenty pro daný model, nebo zda vám stačí univerzální náhradní díly. Jakými konkrétními komponenty můžete židli zrenovovat?
1. Vyměňte stará a opotřebená kolečka za nová
Kolečka jsou jedním z nejvíce namáhaných dílů.
- Pokud kolečka drhnou, neotáčejí se nebo prasknou, je čas je vyměnit.
Kolečka ke kancelářské židli se prodávají v sadě, díky čemuž vyměníte všechna najednou. Tím zajistíte stabilitu a bezproblémovou funkčnost židle. Ujistěte se, že si pořizujete správný typ koleček na podlahu v místnosti. Zatímco plastová kolečka jsou vhodná na koberce, pogumovaná kolečka jsou ideální na tvrdé podlahové krytiny.
2. Obnovte pohodlí plynovými písty
Nedrží vám sedadlo v požadované výšce? Neotáčí se židle o 360 stupňů? V takovém případě budete muset vyměnit plynový píst, který slouží k pohodlnému a tlumenému dosednutí na židli. Výhodou je, že nepotřebuje žádnou údržbu.
3. Nastavte si polohu židle mechanikou
Zjistili jste, že má židle vadný mechanismus? Nemůžete si nastavit výšku sedáku nebo má židle špatnou ergonomiku? Vyměňte mechaniku a používejte židli dál. Na výběr máte hned ze čtyř typů mechanik:
- Lama systém: bez možnosti nastavit si sklon opěráku.
- CP systém: s možností nastavit si sklon opěráku, ale ne náklon sedáku.
- Synchronní mechanika: pro zdravé sezení a podporu zad.
- Asynchronní mechanika: pro nezávislé nastavení náklonu opěráku a sedáku.
4. Obnovte funkčnost židle náhradním křížem
Kříže židle slouží k uchycení koleček a pístu. Nejde však jen o praktický prvek, ale také o estetický. Podle vkusu, potřeb a vybavení kanceláře vyberte:
- nylonový kříž z černého plastu
- kovový kříž s kovovým prstencem
- vyleštěný nebo lakovaný hliníkový kříž
5. Područky pro vyšší komfort
Jednou z nejdůležitějších částí kancelářské židle jsou područky, které přispívají ke správné poloze těla. Jenže i ty se mohou opotřebovat, poškodit nebo dokonce zlomit. Naštěstí pořídíte náhradní područky v různých délkách. Doporučujeme vám investovat do kvalitních područek z pevného materiálu, který se snadno udržuje a vydrží případné nárazy do nábytku a stěn.
6. Náhradní opěrák pro lepší ergonomii
Správně tvarovaný opěrák podpírá páteř a přispívá k pohodlí při delším sezení. Máte opěrák opotřebovaný nebo chcete ergonomicky tvarovaný? Vyměňte původní opěrák za vysoký se síťovinou nebo polstrováním, které přináší úlevu vašim zádům. Moderní opěráky si můžete nastavit do požadovaného úhlu.
7. Náhradní sedák pro zdravé a pohodlné sezení
Připadá vám, že máte sedák prosezený? Je čas na nový, ergonomicky tvarovaný model. Kvalitní sedáky vám dávají dostatečnou oporu při delším sezení. Takový sedák minimalizuje přetížení bederní oblasti, pomáhá udržovat správnou polohu pánve a zlepšuje krevní oběh v nohou.
Proč utrácet za novou kancelářskou židli, když ji můžete renovovat náhradními díly? Investujte peníze do modernizace své oblíbené židle. Jednou z výhod je, že si vyberete komponenty podle svého vkusu a potřeba můžete je zkombinovat tak, aby vám ladily v interiéru.
- Vyklízecí práce po úmrtí: Praktické tipy a kroky pro hladký průběhLikvidace pozůstalosti po úmrtí blízkého je nejen náročné emocionálně, ale také prakticky. Pro mnoho lidí jde o nový a často stresující úkol. Tento článek vám přináší přehled kroků a praktických tipů, které vám mohou pomoci zvládnout celý proces efektivně a bez zbytečných komplikací.
- Likvidace pozůstalosti a vyklízecí práce: Jak na efektivní vyklizení bytu a sklepu po úmrtíLikvidace pozůstalosti je činnost, která může být po ztrátě blízkého velmi náročná. Vyklizení bytu nebo sklepu často přináší emočně náročné okamžiky, zvláště pokud se setkáváme s věcmi, které nám připomínají zesnulého. V tomto článku se podíváme, jak proces vyklízení pozůstalosti pojmout efektivně, ať už plánujete vyklidit byt sami, nebo se rozhodnete využít profesionální vyklízecí služby.
- Nová okna jako cesta k úsporám za energieZásadní přestavba nebo celková rekonstrukce bytu či domu kvůli úsporám za teplo a energie? Renovovat bydlení stojí čas i peníze, přesto je možné vylepšit vzhled svého domova bez nutnosti zásadních stavebních úprav, a k tomu ještě ušetřit nemalé peníze za energie. Investice do nových plastových oken je poměrně snadným řešením, které splňuje oboje – zpříjemní bydlení, současně sníží účty za vytápění. Kdy se rozhodnout pro výměnu oken a jaká okna vybrat?