Jídlo za minimální náklady

jídlo za minimální náklady

Jídlo za minimální náklady

Ušetřit peníze za jídlo, je vždy přínosem do rodinného rozpočtu. Víte však, jaké jídlo za minimální náklady vařit a kde toto jídlo vůbec získat?

Doba je taková, že si člověk může koupit jídlo snad na každém rohu a nemusí s ním ztrácet čas. Celá řada lidí se stravuje pouze v restauracích nebo fastfoodech a na vaření nemá ani pomyšlení. Ovšem ne všichni lidé si mohou dovolit utrácet peníze za předražená jídla. Pokud patříte mezi lidi, kteří nemají peníze nazbyt, tak neváhejte a podívejte se na jídlo za minimální náklady.

Tipy na jídlo za minimální náklady

Každý, kdo nemá peníze nazbyt, nebo živý velkou rodinu, tak musí přemýšlet ekonomicky. Velkou položkou pro početnou rodinu jsou určitě náklady na jídlo. Ačkoliv se to nezdá, tak rodina o 5 členech toho sní velké množství a je potřeba vařit tak, abyste moc neutratili. Dnes si představíme jídlo za minimální náklady, které je nejen levné, ale také velice chutné.

  • Sběr hub – Lidé v České republice patří mezi velké sběrače hub, a to nejen proto, že jsou zadarmo, ale také, že se z nich dají udělat výborná jídla. Samozřejmostí je, že se jedná o sezónní záležitost a je potřeba dbát na to, abyste sbírali pouze houby, které znáte. Velkou pochoutkou je praženice (smaženice), houby udělané jako řízky v trojobalu, nebo houbová omáčka. Klasikou zůstávají i smažené bedle nebo holubinky na kmíně s chlebem. Houby jsou velice syté a nají se tak celá rodina za minimální náklady.
jídlo za minimální náklady
  • Sběr kopřiv – Kopřivy patřily již od pradávna k velice chutným pokrmům a dají se upravit v mnoha podobách. Nejznámější je nejspíše špenát z kopřiv, který se dělá dodnes. Jde o velice jednoduché jídlo, které je připravené za 30 minut. Podává se jak s knedlíkem, tak s bramborem. Z kopřiv se dále dělá krémová kopřivová polévka s bramborem, která je zdravá a chutná. Tyto pokrmy patří mezi jídlo za minimální náklady. Jediné co musíte vynaložit je váš čas a také práce se sbíráním.
jídlo za minimální náklady
  • Kosmatice – Mnoho mladých lidí nejspíše ani neví, co kosmatice je, natož aby věděli, jaké jídlo se z ní dělá. Jedná se o květy černého bezu, které se smaží v trojobalu, nebo v těstíčku. Ačkoliv se to může zdát, jako vtip, tak opak je pravdou. Toto jídlo je velice chutné a dokáže nasytit mnoho strávníků. Dá se připravit jak ve sladké, tak ve slané podobě. Kosmatici se také přezdívá řízek chudých. Vždy vybírejte bohatší a hustší květy, které se budou dobře obalovat. Květy po příchodu domů opláchněte a nechte odstát, ať se zbavíte případných broučků. Věřte, že kosmatici si oblíbíte a bude patřit mezi vaše oblíbená a chutná jídla.
jídlo za minimální náklady

Jídlo za minimální náklady se dá sbírat převážně během sezóny. Houby se však dají sbírat skoro půl roku, záleží však na druhu hřibů a také na kraji, kde hříbky sbíráte. To stejné se týká kopřiv, ty se dají nasbírat od jara do podzimu a je jich všude dostatek. Jediné méně dostupné jsou kosmatice, které kvetou jeden až dva měsíce, a to podle počasí v daném kraji. Kosmatici a kopřivu sbírejte dál od silnic a rušného provozu. Ať už připravíte jakékoliv jídlo z těchto tří ingrediencí, tak bude zdarma a velice chutné. Neutrácejte tak peníze za nesmyslně drahé jídlo a zkuste jídlo za minimální náklady od našich babiček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *