Nacistický pokad – tajná mapa

nacistický poklad

Nacistický pokad – tajná mapa

Hledači pokladů pozor, nastartujte své hledače kovu a vyrazte vstříc milionům. Nacistický poklad je znovu ve hře, a to díky nově zveřejněné mapě.

Nové informace ohledně nacistického pokladu

Nacistický poklad se pokoušelo najít nespočet lidí a nikomu se to do dnes nepovedlo. Není se však čemu divit, nikdo přesně nevěděl, kde by měl být ukrytý a zda vůbec ještě existuje. Nové informace však přinesly nejen přesné místo, ale také mapu, ve které je dané místo zakreslené. Tyto dokumenty zveřejnil nizozemský Národní archiv, kde byly ukrytý s více jak 1300 dokumenty z druhé světové války.

Cena nacistického pokladu

Podle dochovaných záznamů měli ukrýt poklad čtyři němečtí vojáci. Tento poklad měl být ukrytý ve čtyřech muničních bednách a v jejich obsahu měly být diamanty, šperky, hodinky, mince a další cenné předměty. Nacistický poklad měl mít cenu 2-3 milionu tehdejších nizozemských guldenů. V případě, že bychom to přepočítali na dnešní měnu, tak by částka činila 17,9 milionů euro. To by pro hledače znamenalo 430 milionů korun.

Nacistický poklad – dochované záznamy

Záznamy, které se dochovaly, hovoří o tom, že je poklad zakopaný 70-80 cm hluboko. Nacházet by se měl na okraji vesnice Ommeren, která leží zhruba 30 kilometrů od města Arnhem. Nacistický poklad měl být ukrytý v roce 1945, a to přesněji v dubnu. Ovšem toto datum není tak přesné a některé zdroje udávají, že mělo k jeho ukrytí dojít již v roce 1944 a to v říjnu.

Na mapě, která byla z archivu zveřejněna, je označené místo v podobě červeného křížku. Tato mapa byla ukryta v 7 centimetrů tlustého fasciklu, který doposud skrývala nizozemská vláda. Díky těmto novým zajímavostem se o nález pokladu může pokusit doslova kdokoliv.

nacistický poklad

Zajímavá historka Helmuta S.

Nacistický poklad by jednou pro vždy určitě zmizel, kdyby si nepustil pusu na špacír Helmut S. Tento německý voják byl přítomen jeho zakopání a celé jeho jméno se tají. Nikdo totiž neví, zda tento voják, který se narodil v roce 1925 není stále naživu. Dva kamarádi, kteří měli nacistický poklad zakopat s ním, již zemřeli ve válce a třetí nějakým způsobem zmizel. Nikdo tudíž neví, zda někdo z těchto 4 kamarádů stále žije, nebo jsou všichni po smrti.

Podle historky Helmuta S. se dostala čtveřice kamarádu k pokladu celkem zajímavým způsobem. V roce 1944 se odstřelovala pobočka Rotterdamská banky a po náletech byl zničen sejf. Díky tomu byly cennosti roztroušené po ulicích a zkrátka, kdo sbíral, ten měl. Čtveřice kamarádů, tak sebrala, co mohla a vše naložily do zinkových beden od munice, které následně zakopaly na zmíněném místě.

Nacistický poklad nebyl nikdy objeven

Nalézt tento nacistický poklad se pokoušeli snad všichni, kteří se kdy o poklady zajímali. V letech 1946–1947 se o to pokoušeli agenti z Beheersinstitutu a to hned třikrát. Ani jednou však tento pokus nebyl úspěšný, a to ani po kontaktování Helmuta S, který byl ve třetí výpravě také. Ten jim předal dokonce mapu, která byla nyní zveřejněná a měla je k pokladu zavést. I přes všechny informace tohoto vojáka však nikdy nic nenašli. Spekuluje se tak, kdo mohl poklad získat, nebo zda je neustále v zemi.

Ve hře je hned několik teorií, kde poklad může být. Jednou z nich je, že poklad krátce po jeho zakopání vyzvedl čtvrtý nezvěstný voják. Další teorií je, že poklad vyzvedl někdo, kdo viděl čtyři kamarády bedny zakopávat a poslední teorií je, že ho ukradli dva američtí důstojníci, kteří se v místech pohybovali před třetí výpravou. Dle expertů totiž byla zem narušená a šlo zjistit, že do země bylo kopnuto již před nimi.

nacistický poklad

Názor znalců a historiků

Podle uznávaného historika je tvrzení Helmuta jen z půlky pravdivé. Podle historika se totiž k pokladu nemohli dostat v srpnu v roce 1944, protože v tento měsíc žádné nálety neproběhly. Pravdou však je, že tamní banky byly cílem lupičů, a to nejen německých, ale i spojeneckých vojáků v ojedinělém případě. V roce 1944, a to v říjnu, došlo k vyloupení 5 bank Němci a v dubnu 1945 byla vykradena místní banka Arnhemu skupinou lidí v britských uniformách. Kdo lupiči byli, se však dodnes neví.

Poklad však mohl být objeven 24. nebo 25. dubna, a to v roce 1945. Z 24. na 25. totiž probíhaly nálety britského Královského letectva a zem byla tak zničená. Nacistický poklad se tak mohl dostat na povrch a jeho nálezcem tak mohli být místní lidé. Zda je tento poklad stále v zemi a kdy byl zakopán, nikdo neví. Ovšem díky nově zveřejněné mapě, je tak větší šance, že ho někdo najde a opět spatří světlo světa.

  • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
    Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
  • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
    Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
  • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
    Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *