Proč koupit nafukovací vířivku

nafukovací vířivku

Proč koupit nafukovací vířivku

Milujete chataření a čas strávený na chatě, je pro Vás to správné odreagování? Pokud ano, tak zvolte nafukovací vířivku, díky které se uvolníte.

Koupit bazén, nebo vířivku? To je otázka, před kterou stojí mnoho lidí. Pokud i vy se chystáte koupit jednu z těchto věcí, tak vsaďte na nafukovací vířivku. Zaručeně se Vám vyplatí a poskytne Vám odpočinkový wellness u Vás na zahradě, či dvorku.

Proč zvolit nafukovací vířivku, před bazénem?

Vířivky se stávají stále větším hitem a mají oproti bazénu mnoho výhod. Níže si ukážeme, proč zvolit nafukovací vířivku než koupit bazén.

nafukovací vířivku
 • Rozhodující je cenanafukovací vířivku lze pořídit již od 10 tisíc Kč, s tím, že musíte počítat i s nějakou investicí do chemie. Oproti bazénu se může zdát, že je cena větší než pořízení bazénu. Ovšem opak je pravdou a to proto, že pokud chcete pořádný bazén, tak Vás vyjde na desítky tisíc korun. Záleží však na kvalitě bazénu a na jeho životnosti. Navíc je potřeba upravit terén, než bazén dovezete.
 • Umístění – nafukovací vířivku lze umístit skoro kamkoliv, jediné, co potřebuje je rovný a hladký povrch. Na ploše by neměla být žádná nerovnost a také by měla být neprosto čistá. Nezabere skoro žádné místo, a navíc se dá umístit i do interiéru. Jediné, na co si dát pozor, je nosnost podlážky, či místa, kam nafukovací vířivku umísťujete. Oproti tomu bazén, je prostorově rozměrný a také je potřeba přichystat terén, kam bazén umístíte.
 • Využití – Nafukovací vířivku můžete využít skoro celý rok. Venkovní teplota, však nesmí klesnout pod 4°C. Jestliže umístíte nafukovací vířivku do vnitřních prostorů, tak si můžete dopřávat wellness celý rok. Oproti tomu bazén, je ve většině případů využitý pouze 3 měsíce v roce.
 • Ozdravné účinky – vířivka je v tomto ohledu velice přínosná pro zdraví. Dobře působí na krevní tlak a také na klouby (artróza). Navíc si dopřejete relaxaci, po které budete příjemně unavení a dobře se Vám bude spát. Bazén je spíše na smočení, či pro děti na dovádění ve vodě. Jediné plus je aktivní pohyb plaváním.
 • Údržba – oproti bazénu, je nafukovací vířivka náročnější, a to skrz teplou vodu. Ta nahrává bakteriím a je potřeba vodu častěji měnit. Ovšem pokud srovnáte objem vířivky a bazénu, tak zjistíte, že ohledně financí budete s vířivkou na mnohem menší částce.
nafukovací vířivku

Délka ohřevu u nafukovací vířivky

Déla ohřevu vody ve vířivce vždy záleží na teplotě vody. Čím teplejší vodu do vířivky dáte, tím rychleji se vířivka vyhřeje. Z pravidla se udává, že vířivka se vyhřívá o 1,5 °C až 2,5 °C za hodinu. Jestliže byste zvolili na napuštění vířivky studenou vodu, můžete počítat s ohřevem i přes 12 hodin, než bude vířivka příjemně teplá.

Na co se dívat při výběru nafukovací vířivky

 1. Tvar vířivky – vždy, než nafukovací vířivku koupíte, si dobře změřte rozměry, kam chcete vířivku dát. Dále zkontrolujte, zda místo, kam vířivku umístíte, je dostatečně pevné a nafukovací vířivku unese. Zpravidla se dělá tvar oválu (pro dva), čtverec a kruh (pro 4 až 6 osob).
 2. Kapacita vířivky – Při pořízen zvažte, kolik Vás v rodině bude vířivku používat a podle toho zvolte typ vířivky. Pro větší vířivky je potřeba udělat větší prostor.
 3. Počet trysek – Z pravidla se uvádí, že čím více trysek, tím lépe. Většinou se počet vzduchových trysek pohybuje okolo 100 až 140 trysek.
 • Drobná domácí elektronika
  Drobnou elektronikou je vybavena každá domácnost a do našeho života neodmyslitelně patří. Náhradní baterie a žárovky jsou základem v každém domě.
 • Začíná sezóna, čas vyrazit na moto a cyklo výlety. Kam, co a jak?
  Léto už je za rohem a počasí láká na moto a cyklo výlety. Zde jsou zajímavé typy, kam vyrazit.
 • Kratom
  Kvalita je jedna z věcí, kterou vyhledává každý z nás. V případě, že jste milovníky kratomu, tak pro vás máme typ, kde najdete vysokou kvalitu za super cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *