Co je virtuální sídlo firmy a pro koho je vhodné?

virtuální sídlo firmy

Co je virtuální sídlo firmy a pro koho je vhodné?

Problematika virtuálních sídel je v poslední době velmi probíraná. Víte, o co se jedná a pro koho je tato služba vhodná? Poradíme vám.

Virtuální sídlo firmy nepoužívají pouze podvodníci a lháři. Ano, je fakt, že pár takových se najde, nicméně v naprosté většině případů virtuální sídlo firmy využívají naprosto solidní živnostníci, či firmy. Jsou totiž takoví lidí, kteří reálnou kancelář opravdu nepotřebují. Co to tedy to virtuální sídlo firmy je a pro koho se hodí? Pojďme se na tuto problematiku podívat více zblízka a vše si pořádně vysvětlit.

Co je virtuální sídlo firmy?

Virtuální sídlo firmy je služba, během které vlastník virtuálního sídla za úplatu (buď hodinovou, měsíční, či roční) pronajímá právnické osobě (živnostníkovi, či firmě) určitou adresu za účelem zápisu do obchodního rejstříku. Přitom pronajímatel fyzicky žádnou adresu vůbec nevyužívá. Díky tomu na jedné fyzické adrese mohou mít sídlo jednotky, desítky, stovky ale dokonce i tisíce firem, či podnikatelů. Využívání virtuálního sídla je z právního hlediska legální. Nemusíte se tak bát žádného postihu. Pokud tedy do internetového vyhledávacího pole zadáte například Virtuální sídlo Praha 1, dostanete celou řadu možností, kde si své nové sídlo můžete zřídit.

virtuální sídlo firmy

Pro koho ji virtuální sídlo firmy vhodné?

 • Pro všechny, kteří mohou pracovat z domova – grafici, programátoři, copwrtiteři, ilustrátoři, účetní, e-shopaři… Existuje celá řada profesí, které je možné plnohodnotně vykonávat z domova.
 • Všichni, kteří pracují v terénu – taxikáři, obchodníci, pojišťováci…
 • Pro všechny, kteří chtějí ze startu podnikání minimalizovat své náklady.
 • A mnozí další.
virtuální sídlo firmy

Jak si zřídit virtuální sídlo firmy

Zřídit si virtuální sídlo firmy je velmi jednoduché. V současné době existuje celá řada firem, která se touto problematikou zabývá. Například Virtuální sídlo Praha 2, vám poskytne nejen prostory k pronájmu, ale i poradenské služby. Pokud tedy nevíte, jak se do založení virtuálního sídla pustit, rádi vám poradí.

 • Proč zvolit pronájem dodávky?
  Pronájem dodávky vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Víte, kdy se vyplatí půjčení dodávky a na jaké příležitosti je využít?
 • Svatební šaty s vlečkou: Jedná se o vhodnou variantu pro vás?
  Existují nevěsty, které si svůj svatební den bez vlečky nedokáží představit. Je pro ně symbolem hojnosti a luxusu, který ke svatbě neodmyslitelně patří. Jsou tu naopak ale i takové, které vlečku ke svým svatebním šatům nechtějí. Podle čeho se rozhodnout, zda šaty s vlečkou budou tou pravou variantou pro vás? Na to vám odpoví článek od svatební krejčové KayaTheTailor.cz.
 • Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Co s tím?
  Staré kotle se vyznačují nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle, bude tedy potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *