Co je virtuální sídlo firmy a pro koho je vhodné?

virtuální sídlo firmy

Co je virtuální sídlo firmy a pro koho je vhodné?

Problematika virtuálních sídel je v poslední době velmi probíraná. Víte, o co se jedná a pro koho je tato služba vhodná? Poradíme vám.

Virtuální sídlo firmy nepoužívají pouze podvodníci a lháři. Ano, je fakt, že pár takových se najde, nicméně v naprosté většině případů virtuální sídlo firmy využívají naprosto solidní živnostníci, či firmy. Jsou totiž takoví lidí, kteří reálnou kancelář opravdu nepotřebují. Co to tedy to virtuální sídlo firmy je a pro koho se hodí? Pojďme se na tuto problematiku podívat více zblízka a vše si pořádně vysvětlit.

Co je virtuální sídlo firmy?

Virtuální sídlo firmy je služba, během které vlastník virtuálního sídla za úplatu (buď hodinovou, měsíční, či roční) pronajímá právnické osobě (živnostníkovi, či firmě) určitou adresu za účelem zápisu do obchodního rejstříku. Přitom pronajímatel fyzicky žádnou adresu vůbec nevyužívá. Díky tomu na jedné fyzické adrese mohou mít sídlo jednotky, desítky, stovky ale dokonce i tisíce firem, či podnikatelů. Využívání virtuálního sídla je z právního hlediska legální. Nemusíte se tak bát žádného postihu. Pokud tedy do internetového vyhledávacího pole zadáte například Virtuální sídlo Praha 1, dostanete celou řadu možností, kde si své nové sídlo můžete zřídit.

virtuální sídlo firmy

Pro koho ji virtuální sídlo firmy vhodné?

 • Pro všechny, kteří mohou pracovat z domova – grafici, programátoři, copwrtiteři, ilustrátoři, účetní, e-shopaři… Existuje celá řada profesí, které je možné plnohodnotně vykonávat z domova.
 • Všichni, kteří pracují v terénu – taxikáři, obchodníci, pojišťováci…
 • Pro všechny, kteří chtějí ze startu podnikání minimalizovat své náklady.
 • A mnozí další.
virtuální sídlo firmy

Jak si zřídit virtuální sídlo firmy

Zřídit si virtuální sídlo firmy je velmi jednoduché. V současné době existuje celá řada firem, která se touto problematikou zabývá. Například Virtuální sídlo Praha 2, vám poskytne nejen prostory k pronájmu, ale i poradenské služby. Pokud tedy nevíte, jak se do založení virtuálního sídla pustit, rádi vám poradí.

 • Jak využít dýňová semínka
  Halloween je už za dveřmi a přijde čas dlabání dýní. Víte, jak využít dýňová semínka, které se na první pohled zdají být jenom odpadem na vyhození?
 • Oktoberfest – zajímavosti, které jste nevěděli
  Víte, co je Oktoberfest a co se zde děje kromě pití lahodného piva? Dnes si představíme zajímavosti, které jste o Oktoberfestu určitě nevěděli.
 • Svět bludišť v Drnholci
  Hledáte víkendovou zábavu pro celou rodinu na jižní Moravě? Pokud ano, tak zkuste nový svět bludišť, který vznikl nedaleko Pálavy, a to v obci Drnholec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *