Domácí Hamburger: Zdravě, Chutně a Bez Průmyslových Ochucovadel

hamburger

Domácí Hamburger: Zdravě, Chutně a Bez Průmyslových Ochucovadel

Hamburger je neodmyslitelnou součástí kulinářského světa, ať už jako rychlá občerstvení nebo luxusní gurmánské pochoutky. Jisté však je, že jeho zdravá varianta začíná již při výběru surovin a jejich zpracování. Ve světě fast foodu je hamburger synonymem pro průmyslovou výrobu a rychlý způsob stravování. Ale jak ukáže tento článek, i domácí hamburger se dá udělat zdravě za pomoci kvalitních surovin.

Při výrobě domácího hamburgeru je klíčová kvalita všech ingrediencí, a především masa. Namísto průmyslově vyrobených ochucovadel můžete sáhnout po kvalitním olivovém oleji s výraznou chutí, který dodá burgeru tu pravou středomořskou chuť a zároveň poskytne tělu zdravé tuky.

domácí haburger

Mezi výrazné extra panenské olivové oleje patří španělská odrůda Cornicabra z farmy Casas de Hualdo. Olivové oleje z této odrůdy jsou charakteristické svou hutnou konzistencí v ústech, ovocnou a aromatickou chutí se střední až intenzivní hořkostí a štiplavostí, což dodá masu na hamburgeru vynikající chuťový podtext.

Pokud jste však milovníky Itálie, můžete vsadit na olivový olej odrůdy Coratina. Jeden z nejlepších výrobců Coratiny v Itálii je rodinná farma Le Tre Colonne z regionu Apulie. Olivový olej z odrůdy Coratina je známý svou intenzivní pikantní chutí s výraznými tóny artyčoku, máty, rozmarýnu a šalvěje. Tento olej přidá k vašemu hamburgeru autentickou italskou atmosféru.

Samozřejmě, i domácí hamburger by nebyl kompletní bez správného koření. Vyzkoušejte bio koření na červené maso fjori fôra od rodinné farmy na ostrově Hvar. Toto koření, které je směsí několika druhů bylin a koření, dodá masu tu správnou chuť.

Je důležité poznamenat, že všechny tyto prvotřídní produkty jsou dostupné na českém trhu díky firmě OLIVUM s.r.o. Tato firma se specializuje na dovoz prémiových olivových olejů a jiných produktů ze Středomoří.

Příprava domácího hamburgeru může být zábavná a zdravá, pokud víte, jaké suroviny použít. A s produkty jako extra panenský olivový olej a bio koření, můžete připravit gurmánský zážitek přímo u vás doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *