Jak vybrat matraci?

matrace

Jak vybrat matraci?

Výběr matrace může být velký oříšek a je potřeba být při výběru obezřetný. Na co si dát pozor, jaké matrace se kam hodí a proč zvolit potah?

Jaké otázky si položit při výběru matrace?

Mnoho lidí si myslí, že výběr matrace není nijak důležitý, a koupí první matraci, kterou vidí. Ovšem toto je velká chyba, a to nejen proto, že se vám bude špatně spát, ale také proto, že vám matrace může ničit zdraví. Dnes se podíváme, jaké otázky byste si měli při výběru položit.

matrace
  • Využití matrace – Důležité je před koupí vědět, kde bude matrace umístěna. Pokud se jedná o matrace do hotelů, je dobré volit vysokou životnost a prodyšnost. Hosté se často potí a prodyšnost je tak na místě. Nemusí se však jednat o nijak zvlášť drahé matrace. Pokud máte nějaké zdravotní potíže a hledáte matraci pro každodenní spaní, věnunjte výběru zvýšenou pozornost. Je potřeba zvážit, zda chcete matrace se studenou pěnou, které jsou vhodné pro lidi, kteří trpí bolestmi zad, nebo zvolit matrace s paměťovou pěnou, které se přizpůsobí tvaru vašeho těla, takže do nich zapadnete.
  • Chrániče matrací – Chrániče jsou velmi důležitou věcí u každé matrace a rozhodně se doporučují koupit. Nejen, že zamezují zašpinění matrace, ale také jsou nepropustné. Můžete si tak v posteli dopřát sklenku vína bez toho, aniž byste měli strach z ušpinění. Navíc tyto chrániče nestojí velké peníze a můžete je prát. Zabraňují množení bakterií, eliminují zápach a také zamezují vzniku plísně. Zkrátka jsou ideální jak do domácnosti, tak do hotelů nebo apartmánů.
  • Čas spánku – Každý člověk spí 1/3 svého života a matrace je tak velice důležitá. Nekupujte proto první matraci, kterou uvidíte, ale vybírejte podle svých vlastností a potřeb. Matrace od Bazyl.cz vám nabídnou opravdu široké spektrum výběru. Nabízí také matrace 1+1 zdarma, které se hodí pro manželské páry.

Správně vybraná matrace je prostě základ. Nejen, že vám dopřeje perfektní odpočinek, ale ráno budete plní energie a budete vstávat s dobrou náladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *