Proč je důležité zajistit vašemu kávovaru pozáruční servis?

kávovar

Proč je důležité zajistit vašemu kávovaru pozáruční servis?

Používáte pro přípravu kávy kávovar? Vlivem jeho používání dochází k opotřebení, zavápnění a zanesení trysek. Zajistěte mu odborný pozáruční servis.

Proč je důležité u kávovaru provádět pravidelné servisy?

Připravit si šálek voňavé kávy kdykoliv během dne je ten nejlepší počin pro každého milovníka kávových specialit. Jenže vlivem používání kávovaru dochází k postupnému opotřebení jednotlivých komponent, zavápnění a zanesení trysek kávovou sedlinou.

Kávovary po záruce mohou mít mnoho skrytých problémů, které jen těžko zjistíte. Pokud doma máte kávovar po záruce, dopřejte mu každé 1 – 2 roky v závislosti na frekvenci používání odborný servis. Díky němu bude vaše oblíbená káva chutnat a vonět jako z nového kávovaru. Existuje několik známek, které upozorňují na to, že by kávovar měl být servisován:

  • Příprava kávy probíhá příliš rychle, nebo naopak pomalu.
  • Z trysky není možné napěnit hustou pěnu z mléka.
  • Káva nemá dostatečnou teplotu.
  • Káva teče částečně nebo úplně mimo trysky k ní určené .
kávovar

Pozor na vodní kámen

Vodní kámen patří k největším zabijákům kávovaru. Ulpívá nejen v tryskách, ale také na ohřívači vody. I když používáte tablety na odvápnění, postupem času se kávovar zanese sedlinou, kterou není možné běžně dostupnými prostředky odstranit. Naši specialisté zajistí servis kávovarů a za pomoci chemického čištění provedou odvápnění a čištění kávovaru od kávové sedliny a dalších nečistot. Dále provedou seřízení mlecího mechanismu a dávkovače kávy. Nakonec vymění těsnění a provedou závěrečnou tlakovou zkoušku kávovaru. Díky tomu bude káva opět chutnat a vonět jako z nového kávovaru.

Kdy je třeba kávovar opravit?

Opravy kávovarů provádíme tehdy, pokud naše diagnostika zjistí chyby v přístroji. Napojení na diagnostiku je zdarma. V případě zjištění závad vás budeme obratem i s cenovou kalkulací na opravu informovat o stavu vašeho kávovaru. Záleží pouze na vás, zda si kávovar necháte opravit, nebo vám ho pošleme v původním stavu zpět. Servis a opravy provádíme do 3 dnů.

Máte doma kávovar? Objednejte mu pozáruční servis a zajistěte mu opět plynulý chod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *