Láká vás volný víkend v prostředí, kde se psaly české dějiny?

hotel Karlštejn

Láká vás volný víkend v prostředí, kde se psaly české dějiny?

Pokud jste fanoušky české přírody a máte rádi historii, nabízí se zajímavý tip na výlet nebo krátkou dovolenou. Prostředí, které vytváří povodí Berounky, láká také vodáky. A zdejší kraj si oblíbil také císař Karel IV., vladař, za nějž byl postaven hrad Karlštejn.

Nabízí se turistické klenoty středočeského regionu, ke kterým si můžete naplánovat příjemnou procházku. Stačí už jen jediné, objednat si ideální počasí. Proč jezdit na druhý konec světa, když se taková nádhera nabízí jen opravdu nedaleko od srdce našeho hlavního města?

Užije si tady celá rodina

Chcete rodinnou dovolenou se vším všudy? Nebo byste raději prožili volný víkend ve dvou s tím, že děti tentokrát zůstanou u prarodičů? Hotel Karlštejn počítá s oběma variantami a velmi rád svým návštěvníkům připraví nabídku na míru. K dispozici je celkem 21 různých pokojů, hotelová kapacita činí 49 lůžek.

hotel Karlštejn

Pokud si nebudete moci užít okolí Berounky kvůli počasí, den dovolené určitě nestrávíte nijak nudným způsobem. V hotelovém zázemí je připravený originální krb. K dispozici je také finská sauna, ve které zapomenete na všední starosti a fitness centrum, kde si můžete udržovat kondici, v neposlední řadě je připravena také vířivka. Ostrov s grilem a party stanem nebo také letní terasa, o hotelové hosty je vždy výborně postaráno.

Karlštejn je památkou číslo jedna

Je to hrad, který se už stal skutečným symbolem české státnosti. Výlet na Karlštejn přináší výuku dějepisu interaktivní a zábavnou formou. Rozhodně není jediným v bohaté nabídce okolo Berounky.

hotel Karlštejn

Podívat se můžete i na vinice v okolí Karlštejna nebo do Koněpruských jeskyní, kde zažijete ještě dávnější historii. Pokud rádi sportujete, nechybí ani cyklostezky, k jejichž využití lze vřele doporučit hlavně příjemné letní dny.

  • Jak využít dýňová semínka
    Halloween je už za dveřmi a přijde čas dlabání dýní. Víte, jak využít dýňová semínka, které se na první pohled zdají být jenom odpadem na vyhození?
  • Oktoberfest – zajímavosti, které jste nevěděli
    Víte, co je Oktoberfest a co se zde děje kromě pití lahodného piva? Dnes si představíme zajímavosti, které jste o Oktoberfestu určitě nevěděli.
  • Svět bludišť v Drnholci
    Hledáte víkendovou zábavu pro celou rodinu na jižní Moravě? Pokud ano, tak zkuste nový svět bludišť, který vznikl nedaleko Pálavy, a to v obci Drnholec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *