Láká vás volný víkend v prostředí, kde se psaly české dějiny?

hotel Karlštejn

Láká vás volný víkend v prostředí, kde se psaly české dějiny?

Pokud jste fanoušky české přírody a máte rádi historii, nabízí se zajímavý tip na výlet nebo krátkou dovolenou. Prostředí, které vytváří povodí Berounky, láká také vodáky. A zdejší kraj si oblíbil také císař Karel IV., vladař, za nějž byl postaven hrad Karlštejn.

Nabízí se turistické klenoty středočeského regionu, ke kterým si můžete naplánovat příjemnou procházku. Stačí už jen jediné, objednat si ideální počasí. Proč jezdit na druhý konec světa, když se taková nádhera nabízí jen opravdu nedaleko od srdce našeho hlavního města?

Užije si tady celá rodina

Chcete rodinnou dovolenou se vším všudy? Nebo byste raději prožili volný víkend ve dvou s tím, že děti tentokrát zůstanou u prarodičů? Hotel Karlštejn počítá s oběma variantami a velmi rád svým návštěvníkům připraví nabídku na míru. K dispozici je celkem 21 různých pokojů, hotelová kapacita činí 49 lůžek.

hotel Karlštejn

Pokud si nebudete moci užít okolí Berounky kvůli počasí, den dovolené určitě nestrávíte nijak nudným způsobem. V hotelovém zázemí je připravený originální krb. K dispozici je také finská sauna, ve které zapomenete na všední starosti a fitness centrum, kde si můžete udržovat kondici, v neposlední řadě je připravena také vířivka. Ostrov s grilem a party stanem nebo také letní terasa, o hotelové hosty je vždy výborně postaráno.

Karlštejn je památkou číslo jedna

Je to hrad, který se už stal skutečným symbolem české státnosti. Výlet na Karlštejn přináší výuku dějepisu interaktivní a zábavnou formou. Rozhodně není jediným v bohaté nabídce okolo Berounky.

hotel Karlštejn

Podívat se můžete i na vinice v okolí Karlštejna nebo do Koněpruských jeskyní, kde zažijete ještě dávnější historii. Pokud rádi sportujete, nechybí ani cyklostezky, k jejichž využití lze vřele doporučit hlavně příjemné letní dny.

  • Proč zvolit pronájem dodávky?
    Pronájem dodávky vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Víte, kdy se vyplatí půjčení dodávky a na jaké příležitosti je využít?
  • Svatební šaty s vlečkou: Jedná se o vhodnou variantu pro vás?
    Existují nevěsty, které si svůj svatební den bez vlečky nedokáží představit. Je pro ně symbolem hojnosti a luxusu, který ke svatbě neodmyslitelně patří. Jsou tu naopak ale i takové, které vlečku ke svým svatebním šatům nechtějí. Podle čeho se rozhodnout, zda šaty s vlečkou budou tou pravou variantou pro vás? Na to vám odpoví článek od svatební krejčové KayaTheTailor.cz.
  • Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Co s tím?
    Staré kotle se vyznačují nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle, bude tedy potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *