Využití měřidel a kalibrů

Využití měřidel a kalibrů

Kalibry jsou nástroje, které jsou využívány k přeměření vnějších i vnitřních rozměrů. Díky kalibru tak můžeme zkontrolovat, zda má výrobek správné hodnoty.

Kde se kalibry a měřidla využívají

Kalibry a měřidla mají velké opodstatnění, a to hlavně ve strojírenství. Slouží k jednoduchému měření výrobků a posouzení, zda se jedná o zmetek nebo má výrobek správný rozměr. Obecně se dělí kalibry na hladké, třmenové, operační, tvarové a také závitové. Všechny tyto kalibry mají své opodstatnění, a to zajistit přesnou hodnotu výrobku. Kalibry a měřidla jsou tak nepostradatelnou součástí ve strojírenství a jen těžko byste se bez nich obešli.

kalibry a měřidla

Co jsou kalibry a měřidla?

Kalibry slouží k přeměření vnitřních i vnějších tvarů výrobku a mají odhalit, zda je výrobek správný, či nikoliv. Kalibry patří mezi nejrozšířenější porovnávací měřidla a vždy a za všech okolností uchovávají svůj rozměr. Nejčastěji se kalibry vyrábějí z kvalitní oceli, aby měly dlouhou životnost a naprostou přesnost. Kalibry odhalí jakoukoliv nepřesnost a jedná se o velmi efektivní nástroj. Jeho obsluha je jednoduchá a zvládne jí doslova každý.

Závitový kalibr

Závitový kalibr patří k nejznámějším a odhalí jakékoliv odchylky výrobků. Kromě závitových kalibrů je možné koupit i závitové kalibrační trny a závitové kalibrační kroužky pro nejrůznější závity. Kalibry se vyrábějí pro všechny druhy vnějších i vnitřních závitů.

kalibry a měřidla

Kalibr válečkový

Kalibr válečkový oboustranný je vyráběn s přesností a dle příslušné normy. Samozřejmostí je, že má osvědčenou kvalitu a je k dostání v nejrůznějších průměrech. V případě zájmu také není problém zaslat s každým měřidlem kalibrační protokol z akreditované laboratoře.

V případě, že už jsou vaše kalibry na dílně dávno za zenitem, tak neváhejte a objednejte profesionální kalibry, které mají vysokou kvalitu. Nejen, že budou vaše výrobky správné, ale také budete mít kalibry, které vydrží dlouhé roky.

  • Proč zvolit pronájem dodávky?
    Pronájem dodávky vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Víte, kdy se vyplatí půjčení dodávky a na jaké příležitosti je využít?
  • Svatební šaty s vlečkou: Jedná se o vhodnou variantu pro vás?
    Existují nevěsty, které si svůj svatební den bez vlečky nedokáží představit. Je pro ně symbolem hojnosti a luxusu, který ke svatbě neodmyslitelně patří. Jsou tu naopak ale i takové, které vlečku ke svým svatebním šatům nechtějí. Podle čeho se rozhodnout, zda šaty s vlečkou budou tou pravou variantou pro vás? Na to vám odpoví článek od svatební krejčové KayaTheTailor.cz.
  • Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Co s tím?
    Staré kotle se vyznačují nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle, bude tedy potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *