Město duchů v Číně

město duchů v Číně

Město duchů v Číně

Město duchů v Číně je jako stvořené pro milovníky hororových filmů. Víte, proč v luxusních domech nikdo nebydlí a proč se vůbec toto město stavělo?

Developerský projekt pro smetánku

V roce 2010 zažíval čínský realitní trh velký růst a toho se chopila developerská skupina Greenland Group. Ta shodou náhod získala pozemky, které se nacházely hned vedle průmyslového města a chtěla toto místo přetvořit na ráj na zemi. Developerský projekt s názvem „State Guest Mansions“  měl představovat 260 vil evropského stylu. Tyto domy měly mít luxusní zázemí a měly poskytnout střechu nad hlavou těm nejbohatším z širého okolí. Proč tedy nyní domy obývá dobytek a proč se město duchů v Číně nikdy nedokončilo?

město duchů v Číně

Proč se projekt nakonec nedokončil

Psal se rok 2012, kdy se moci chopil aktuální prezident Číny Si Ťin-pching a tím skončil i tento projekt. Prezident totiž bojoval proti korupci, která byla v komunistické straně a byl přísně proti nápadnému obohacování, které v Číně vzniklo. Díky tomu se zájem o tyto vily vytratil a z luxusního města se tak stalo město duchů v Číně a projekt byl opuštěn.

Říká se, že každá zeď se zá zbourat, a to platilo i v tomto případě. Pokud někdy ve svém životě zažijete, že něco nejde vyřídit a neustále vás úřady odmítají, tak vyčkejte, než se změní lidi na úřadech nebo se změní starosta. To je řešení mnoha problémů, protože nový lidí mají nové názory a jiný pohled na věc.

město duchů v Číně

Jak vypadá město duchů dnes?

Ačkoliv by se zde daly natáčet hororové filmy, tak město není úplně prázdné. Projekt se sice nedokončil, ale město nyní využívají farmáři. Místo okrasných zahrad se zde pasou krávy a ostatní dobytek. Domy se tak využívají na uskladnění zemědělského vybavení a sena pro dobytek. Také se zde nachází jezero, které místo pro lidi slouží pro dobytek. Z nedokončeného luxusního města je tak velká zemědělská usedlost, která má aspoň nějaký význam.

město duchů v Číně

Názory místních

Podle dostupných informací od místních se jednalo o velkou korupci úředníků, a proto se financování zrušilo. Velký podíl na zrušení financování měl i zásah proti nekontrolovanému bujení zástavby a domy jsou tak na půl hotové. Dle místních si nikdo nechtěl koupit tyto domy a vše bylo převážně pro velmi zámožné lidi. Město duchů v Číně tak zůstává tajemstvím a o jeho osudu je už nejspíš rozhodnuto. Příroda si tak opět vezme to, co si vzali lidé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *