Thomas Dambo – obři ze dřeva zdobí Dánské lesy

Thomas Dambo

Thomas Dambo – obři ze dřeva zdobí Dánské lesy

Thomas Dambo je mladý umělec, který se rozhodl zamést se stavebním odpadem. Tento odpad přetváří v obry, kteří jsou umístění v lesích Dánska.

Ačkoliv se to nezdá, tak i v dnešní době se najdou umělci, kteří mají zájem vytvořit něco z odpadu a nenechat ho ležet ladem. Mezi tyto umělce se určitě řadí Thomas Dambo, který pochází z Dánska. Tento mladý a nadaný umělec se rozhodl, že využije dřevěný odpad ze staveb a vytvoří z něho unikátní díla v lesích Dánska. Jeho inspirace vznikla náhodou a to, když šel kolem kontejneru, který byl plný dřeva ze zdemolované stavby. V ten moment ho napadlo, že tento odpad bude dál využívat a vytvoří z něho něco dalšího, než aby se dostal na skládku, kde by podlehl zkáze.

Thomas Dambo

Thomas Dambo je v Dánsku velice známí, a to hlavně díky dílům „Rob the snake“, či „Wilson’s Car“. Jeho inspirace zde však nekončí a nyní vytvořil v lesích Dánska unikátní díla v podobě obrů, kteří připomínají trolly z pohádek. Tito trollové jsou jeho nejnovějším projektem a vytvořil je čistě z dřevěného šrotu a recyklovaného materiálu.

Thomas Dambo – šest obrů

Šest obrů, které vytvořil Thomas Dambo, je rozmístěno v lesích Dánská, kde dokonale zapadají do přírody. Na těchto sochách se podíleli i místní nadšenci a několik řemeslníků. Raritou je i fakt, že nejstaršímu muži, který se na stavbě podílel bylo 86 let. Celý projekt začal celkem nevině, a to přiblížit turistům nádhery Kodaňských lesů. Obři neboli trollové mají nadlidskou velikost a každý z nich vypadá jinak. Jeden z obrů se jmenuje po místním dobrovolníkovi, a to Little Tilde. Tento obr má ve na svém těle ptačí budky, které slouží jako domov pro ptáky a veverky. Těchto budek je v jeho těle 28 a poskytnou tak ochranu mnoha ptákům.

Thomas Dambo

Každý z těchto šesti obrů nese znak a také báseň, která Vás zavede za dalším obrem. Projdete si tak nádhernou přírodou, plnou překrásných míst. Každý z nich se totiž nachází na zajímavém místě v divoké vegetaci. Tyto místa si sám autor Thomas Dambo prošel při turistických vycházkách. Ostatní obry, které budete na cestě potkávat se jmenují „Teddy Friendly“, či „Thomas on the Mountain“. Ovšem nechceme, tady prozrazovat všechny jména, ať z výletu něco máte. Každý obr je však něčím výjimečný a k něčemu slouží.

Pokud tedy plánujete netradiční dovolenou a rádi byste se podívali do Dánska, tak zvolte právě toto místo. Zaručeně nebudete litovat a dovolenou si užijí jak děti, tak dospělí.

  • Dovolená v ČR 2023, oproti Chorvatsku
    Letní dovolená nemusí být nutně u moře, ale můžete využít krásy České republiky. Dovolená v ČR se navíc vyplatí, a to jak s dětmi, tak s přáteli.
  • Aplikace pro obce a města
    Městské a obecní rozhlasy byly velice populární a každé město, nebo obec ho má do teď. Víte však, že existuje aplikace, díky které budete mít přehled úplně o všem?
  • Jak vybrat koberec?
    Hledáte správný koberec do vašeho domu nebo bytu a nevíte podle čeho vybírat? Pokud se budete řídit těmito rady, tak nikdy nešlápnete vedle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *