Thomas Dambo – obři ze dřeva zdobí Dánské lesy

Thomas Dambo

Thomas Dambo – obři ze dřeva zdobí Dánské lesy

Thomas Dambo je mladý umělec, který se rozhodl zamést se stavebním odpadem. Tento odpad přetváří v obry, kteří jsou umístění v lesích Dánska.

Ačkoliv se to nezdá, tak i v dnešní době se najdou umělci, kteří mají zájem vytvořit něco z odpadu a nenechat ho ležet ladem. Mezi tyto umělce se určitě řadí Thomas Dambo, který pochází z Dánska. Tento mladý a nadaný umělec se rozhodl, že využije dřevěný odpad ze staveb a vytvoří z něho unikátní díla v lesích Dánska. Jeho inspirace vznikla náhodou a to, když šel kolem kontejneru, který byl plný dřeva ze zdemolované stavby. V ten moment ho napadlo, že tento odpad bude dál využívat a vytvoří z něho něco dalšího, než aby se dostal na skládku, kde by podlehl zkáze.

Thomas Dambo

Thomas Dambo je v Dánsku velice známí, a to hlavně díky dílům „Rob the snake“, či „Wilson’s Car“. Jeho inspirace zde však nekončí a nyní vytvořil v lesích Dánska unikátní díla v podobě obrů, kteří připomínají trolly z pohádek. Tito trollové jsou jeho nejnovějším projektem a vytvořil je čistě z dřevěného šrotu a recyklovaného materiálu.

Thomas Dambo – šest obrů

Šest obrů, které vytvořil Thomas Dambo, je rozmístěno v lesích Dánská, kde dokonale zapadají do přírody. Na těchto sochách se podíleli i místní nadšenci a několik řemeslníků. Raritou je i fakt, že nejstaršímu muži, který se na stavbě podílel bylo 86 let. Celý projekt začal celkem nevině, a to přiblížit turistům nádhery Kodaňských lesů. Obři neboli trollové mají nadlidskou velikost a každý z nich vypadá jinak. Jeden z obrů se jmenuje po místním dobrovolníkovi, a to Little Tilde. Tento obr má ve na svém těle ptačí budky, které slouží jako domov pro ptáky a veverky. Těchto budek je v jeho těle 28 a poskytnou tak ochranu mnoha ptákům.

Thomas Dambo

Každý z těchto šesti obrů nese znak a také báseň, která Vás zavede za dalším obrem. Projdete si tak nádhernou přírodou, plnou překrásných míst. Každý z nich se totiž nachází na zajímavém místě v divoké vegetaci. Tyto místa si sám autor Thomas Dambo prošel při turistických vycházkách. Ostatní obry, které budete na cestě potkávat se jmenují „Teddy Friendly“, či „Thomas on the Mountain“. Ovšem nechceme, tady prozrazovat všechny jména, ať z výletu něco máte. Každý obr je však něčím výjimečný a k něčemu slouží.

Pokud tedy plánujete netradiční dovolenou a rádi byste se podívali do Dánska, tak zvolte právě toto místo. Zaručeně nebudete litovat a dovolenou si užijí jak děti, tak dospělí.

  • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
    Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
  • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
    Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
  • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
    Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *