Vodní dýmky – víte o nich vše?

vodní dýmky

Vodní dýmky – víte o nich vše?

Vodní dýmky jsou velmi oblíbené jak v domácnostech, tak v kavárnách či čajovnách. Kouření vodní dýmky je velmi oblíbené jak mezi mladými, tak dospělými lidmi. Vodnice mají dlouhou historii. Vznikly zhruba před čtyři sta lety v Indii a kouřila se pomocí nich marihuana nebo hašiš. Později se začaly využívat i ke kouření tabáku. Pojďme se tedy společně podívat na základní druhy vodních dýmek, které jsou v současné době nejrozšířenější.

vodní dýmky

Jaké jsou druhy vodnic?

Základní vodní dýmky jsou nejrozšířenější a nejlevnější ze všech druhů. A je to právě nízká cena, díky které jsou velmi oblíbené v domácnostech. Levné vodnárky jsou obvykle vyrobené i z levnějšího materiálu. Zpravidla jde o plast, nebo sklo. V některých případech mají i jednodušší design. Nicméně pro začínající dýmkaře jde o výborný kompromis mezi cenou a kvalitou.

Profesionální vodní dýmky se od předešlého druhu liší jak kvalitnějším výrobním materiálem, tak vyšší pořizovací cenou. Běžně jsou vyrobené ze skla, mají kovové části (nejčastěji jde o nerezovou ocel), žáruvzdorný postřik a krásný, propracovaný design. Profesionální dýmky mohou být malé, středně velké i velké. Velikost profesionálních vodárek je různá.

Cestovní vodní dýmky jsou malé a snadno rozložitelné. Jsou vyrobené z pevných odolných materiálů. Důraz není kladen na design, ale spíše na kompaktnost.

Prodej kvalitních vodnic všech druhů můžete naleznout jak na internetu, tak v kamenných prodejnách. Myslete však na to, že pokud si budete objednávat vodárku přes internet, může během doručování snadno dojít k úhoně. Naopak vybírání vodnic v kamenných obchodech má své kouzlo. Můžete si dýmku osahat a v některých případech i vyzkoušet.

Jaké jsou tabáky do vodárek?

Tabáků do vodních dýmek je opravdu nepřeberné množství. Některé z nich jsou bez příchutě. Můžete si tak užít chuť opravdového tabáku. Jiné jsou například ovocné. Liší se nejen chutí, ale i množstvím produkovaného kouře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *