Vodní dýmky – víte o nich vše?

vodní dýmky

Vodní dýmky – víte o nich vše?

Vodní dýmky jsou velmi oblíbené jak v domácnostech, tak v kavárnách či čajovnách. Kouření vodní dýmky je velmi oblíbené jak mezi mladými, tak dospělými lidmi. Vodnice mají dlouhou historii. Vznikly zhruba před čtyři sta lety v Indii a kouřila se pomocí nich marihuana nebo hašiš. Později se začaly využívat i ke kouření tabáku. Pojďme se tedy společně podívat na základní druhy vodních dýmek, které jsou v současné době nejrozšířenější.

vodní dýmky

Jaké jsou druhy vodnic?

Základní vodní dýmky jsou nejrozšířenější a nejlevnější ze všech druhů. A je to právě nízká cena, díky které jsou velmi oblíbené v domácnostech. Levné vodnárky jsou obvykle vyrobené i z levnějšího materiálu. Zpravidla jde o plast, nebo sklo. V některých případech mají i jednodušší design. Nicméně pro začínající dýmkaře jde o výborný kompromis mezi cenou a kvalitou.

Profesionální vodní dýmky se od předešlého druhu liší jak kvalitnějším výrobním materiálem, tak vyšší pořizovací cenou. Běžně jsou vyrobené ze skla, mají kovové části (nejčastěji jde o nerezovou ocel), žáruvzdorný postřik a krásný, propracovaný design. Profesionální dýmky mohou být malé, středně velké i velké. Velikost profesionálních vodárek je různá.

Cestovní vodní dýmky jsou malé a snadno rozložitelné. Jsou vyrobené z pevných odolných materiálů. Důraz není kladen na design, ale spíše na kompaktnost.

Prodej kvalitních vodnic všech druhů můžete naleznout jak na internetu, tak v kamenných prodejnách. Myslete však na to, že pokud si budete objednávat vodárku přes internet, může během doručování snadno dojít k úhoně. Naopak vybírání vodnic v kamenných obchodech má své kouzlo. Můžete si dýmku osahat a v některých případech i vyzkoušet.

Jaké jsou tabáky do vodárek?

Tabáků do vodních dýmek je opravdu nepřeberné množství. Některé z nich jsou bez příchutě. Můžete si tak užít chuť opravdového tabáku. Jiné jsou například ovocné. Liší se nejen chutí, ale i množstvím produkovaného kouře.

  • Víte kam investovat peníze?
    Máte peníze k investování, ale nemůžete se rozhodnout, kam je dát zhodnotit? Pokud zvolíte jeden z těchto způsobů, tak rozhodně neprohloupíte.
  • Nejlepší narozeninové dárky pro muže
    Blíží se narozeniny vaší drahé polovičky a stále nevíte, co koupit? Pokud vsadíte na tyto tři osvědčené dárky, tak určitě nešlápnete vedle.
  • Co je EFT terapie a pro koho je vhodná?
    EFT je zkratka anglického termínu Emotional Freedom Techniques, což doslova znamená Techniky emoční svobody. Alternativní psychoterapeutická technika EFT je založena na teorii, že negativní emoce našeho těla jsou způsobeny poruchou energetického pole těla, nebo naopak, tyto emoce mohou tento stav vyvolat. Změny energetického systému a návratu k rovnováze dochází díky jemnému ťukání na akupunkturní body a souběžnému soustředění na pocity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *