Na Prýglu přibudou grilovací místa v přírodě

grilovací místa

Na Prýglu přibudou grilovací místa v přírodě

Pokud nevíte, co s víkendem, máme tu pro Vás jeden tip. Město Brno rozšiřuje grilovací místa okolo Prýglu a Vy tak máte možnost vyrazit grilovat do přírody.

Určitě mnoho z Vás potěší zpráva, že v okolí Prýglu přibudou grilovací místa. Ta se už na některých místech objevila v předchozích letech a velice si je lidé oblíbili. Pro velký zájem tak vzniknou nové grilovací místa na Kozí horce, Pod Dymou a také u oblíbené lokality Sokolského koupaliště.

Co jsou grilovací místa a co je tvoří?

Grilovací místa se v Brně a jeho okolí objevily poprvé roce 2016, kdy Brno investovalo do jejich vytvoření a rozhodně neprohloupili. Hned po výstavbě si je oblíbili zdejší, i turisté z okolních měst a vesnic. Vesměs jde o betonovou skruž, na které je poklop, který se dá zvednout z každé strany. Pod ním jsou rošty na grilování, kam se vkládá maso. Grilovací místo má také svůj provozní řád, nesmí chybět odpadkový koš a samozřejmě lavičky se stolem pro dokonalé pohodlí.

grilovací místa

Stávající grilovací místa

V současné době jsou pro turisty k dispozici grilovací místa na Špilberku, Kraví hoře, Novém Lískovci, nebo třeba na Lužánkách. Tři nová místa by měli vyrůst do konce tohoto roku a to nejspíše do konce listopadu. Vše však záleží na tom, jak půjde výběrové řízení na zhotovitele a celkové vyřizování.

Lákání lidí do přírody

Jeden z hlavních důvodů, proč se grilovací místa budou tvořit na nových místech je nalákání lidí do přírody. Lidé často tráví čas okolo přehrady a to je další záminkou, proč jim nezpříjemnit jejich piknik, nebo procházky. Motivací jsou také lidé, kteří nevyhazovali odpadky do košů, k tomu může přispět právě toto místo, které je opatřeno odpadkovými koši. Dle zástupců města by tyto grilovací místa měly přispět také k tomu, že se zde budou scházet tuzemští návštěvníci. Také předpokládají, že lidé budou trávit více času v České republice a to díky pandemii korona viru.

Brno díky grilovacím místům láká stále více lidí do přírody a možná je to pro ostatní města nebo obce výzva, vymyslet tento projekt i v jiných lokalitách České republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *