Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

točená voda

Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

Objednat si v restauraci či hospodě čepovanou kofolu, nebo jinou limonádu, není nic neobvyklého. Slyšeli jste však o tom, že se bude zavádět točená voda?

Jen málo kdo z nás si dovede představit, že se bude v restauracích či hospodách čepovat voda ze sudu. Kofola došla s originálním řešením, jak snížit zbytečný plast a zároveň skleněné lahve a rozhodla se vodu stáčet do sudů. Toto inovativní řešení navrhl majitel firmy kofola Jannis Samaras, který si slibuje snížení celkového odpadu. Točená voda, by se tak měla stát skutečností v co nejbližší době.

Občané České republiky milují vodu

Ačkoliv se možná budete divit, český národ není jen zastánce piva, ale také vody. Ta zastává zhruba půlku prodejů z celého trhu. Jannis už rozjel testovací fázi, ve které zkoumá, jak se daný produkt osvědčí. Točená voda podle majitele kofoly bude Rajec z Rajecké doliny a to díky její kvalitě a minerálům. Překvapením je, že v České republice utrácejí lidé více za vodu než za pivo. Dle společnosti Niesel, čeští občané utratili za nealko ohromných 19 miliard s tím, že nejoblíbenější jsou perlivé a minerální vody.

Točená voda

Podle výzkumu GfK si v loňském roce koupilo balenou vodu až 95 % domácností. V hospodách a restauracích je po vodě také velký zájem. Právě restaurace a hospody se poptávaly po točené vodě a proto Samaras myslí, že se tento projekt uchytí. Velké plus vzniká také díky původu vody, kdy máte jistotu, že je bez chloru a jiného chemického ošetření. Otázkou pak je, zda se nebudou zákazníci rozčilovat nad tím, že dřív měli vodu z kohoutku zdarma. Samozřejmě to není pravidlem a jen pár podniků v České republice nabízí vodu z kohoutku zdarma. Ba naopak někteří lidé zaplatí raději za kvalitu, než za to, co teče z kohoutku. (v každém kraji teče jinak chutná voda)

točená voda

Společně proti odpadu

I když, se bude zdát mnoho lidem, že točená voda je nesmysl, má svoje výhody a to hlavně v důsledku odpadu. Plastové a skleněné lahve jdou z výroby po milionech a zbytečně tak zatěžujeme naší planetu. Jen pro představu lidé v České republice nakoupili za rok zhruba 1,6 miliardy litrů vody a právě to je důvod k zamyšlení.

Ať už to s tímto projektem dopadne jakkoliv, je možné, že právě točená voda, bude nápadem k nezaplacení.

  • Výkup aut za hotové
    Každý automobil jednou doslouží a je potřeba ho zlikvidovat. Víte, na koho se obrátit a co je potřeba, abyste dostali protokol o […]
  • Elektro pohotovost
    Sehnat v dnešní době rychle elektrikáře, je nadlidský úkol, stejně jako s jinými řemeslníky. Ovšem existuje firma, která poskytuje elektrikáře nonstop. Každý z nás ví, […]
  • Softwarové licence
    Máte na počítači zastaralý software a přemýšlíte o novější verzi? Pokud ano, tak neváhejte a obraťte se na prodejce, který má širokou […]

One thought on “Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *