Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

točená voda

Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

Objednat si v restauraci či hospodě čepovanou kofolu, nebo jinou limonádu, není nic neobvyklého. Slyšeli jste však o tom, že se bude zavádět točená voda?

Jen málo kdo z nás si dovede představit, že se bude v restauracích či hospodách čepovat voda ze sudu. Kofola došla s originálním řešením, jak snížit zbytečný plast a zároveň skleněné lahve a rozhodla se vodu stáčet do sudů. Toto inovativní řešení navrhl majitel firmy kofola Jannis Samaras, který si slibuje snížení celkového odpadu. Točená voda, by se tak měla stát skutečností v co nejbližší době.

Občané České republiky milují vodu

Ačkoliv se možná budete divit, český národ není jen zastánce piva, ale také vody. Ta zastává zhruba půlku prodejů z celého trhu. Jannis už rozjel testovací fázi, ve které zkoumá, jak se daný produkt osvědčí. Točená voda podle majitele kofoly bude Rajec z Rajecké doliny a to díky její kvalitě a minerálům. Překvapením je, že v České republice utrácejí lidé více za vodu než za pivo. Dle společnosti Niesel, čeští občané utratili za nealko ohromných 19 miliard s tím, že nejoblíbenější jsou perlivé a minerální vody.

Točená voda

Podle výzkumu GfK si v loňském roce koupilo balenou vodu až 95 % domácností. V hospodách a restauracích je po vodě také velký zájem. Právě restaurace a hospody se poptávaly po točené vodě a proto Samaras myslí, že se tento projekt uchytí. Velké plus vzniká také díky původu vody, kdy máte jistotu, že je bez chloru a jiného chemického ošetření. Otázkou pak je, zda se nebudou zákazníci rozčilovat nad tím, že dřív měli vodu z kohoutku zdarma. Samozřejmě to není pravidlem a jen pár podniků v České republice nabízí vodu z kohoutku zdarma. Ba naopak někteří lidé zaplatí raději za kvalitu, než za to, co teče z kohoutku. (v každém kraji teče jinak chutná voda)

točená voda

Společně proti odpadu

I když, se bude zdát mnoho lidem, že točená voda je nesmysl, má svoje výhody a to hlavně v důsledku odpadu. Plastové a skleněné lahve jdou z výroby po milionech a zbytečně tak zatěžujeme naší planetu. Jen pro představu lidé v České republice nakoupili za rok zhruba 1,6 miliardy litrů vody a právě to je důvod k zamyšlení.

Ať už to s tímto projektem dopadne jakkoliv, je možné, že právě točená voda, bude nápadem k nezaplacení.

  • Levné barevné čočky
    Svět kontaktních čoček jde neustále dopředu a v dnešní době si můžete koupit jak kontaktní čočky, tak barevné čočky na nejrůznější příležitosti. Kontaktní […]
  • Proč koupit nafukovací vířivku
    Milujete chataření a čas strávený na chatě, je pro Vás to správné odreagování? Pokud ano, tak zvolte nafukovací vířivku, díky které se […]
  • Vybavení pro dřevozpracující průmysl
    Základem každé dílny by mělo být kvalitní vybavení, se kterým budete pracovat. Pokud sháníte kvalitu za super cenu, tak se obraťte na […]

One thought on “Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *