Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

točená voda

Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

Objednat si v restauraci či hospodě čepovanou kofolu, nebo jinou limonádu, není nic neobvyklého. Slyšeli jste však o tom, že se bude zavádět točená voda?

Jen málo kdo z nás si dovede představit, že se bude v restauracích či hospodách čepovat voda ze sudu. Kofola došla s originálním řešením, jak snížit zbytečný plast a zároveň skleněné lahve a rozhodla se vodu stáčet do sudů. Toto inovativní řešení navrhl majitel firmy kofola Jannis Samaras, který si slibuje snížení celkového odpadu. Točená voda, by se tak měla stát skutečností v co nejbližší době.

Občané České republiky milují vodu

Ačkoliv se možná budete divit, český národ není jen zastánce piva, ale také vody. Ta zastává zhruba půlku prodejů z celého trhu. Jannis už rozjel testovací fázi, ve které zkoumá, jak se daný produkt osvědčí. Točená voda podle majitele kofoly bude Rajec z Rajecké doliny a to díky její kvalitě a minerálům. Překvapením je, že v České republice utrácejí lidé více za vodu než za pivo. Dle společnosti Niesel, čeští občané utratili za nealko ohromných 19 miliard s tím, že nejoblíbenější jsou perlivé a minerální vody.

Točená voda

Podle výzkumu GfK si v loňském roce koupilo balenou vodu až 95 % domácností. V hospodách a restauracích je po vodě také velký zájem. Právě restaurace a hospody se poptávaly po točené vodě a proto Samaras myslí, že se tento projekt uchytí. Velké plus vzniká také díky původu vody, kdy máte jistotu, že je bez chloru a jiného chemického ošetření. Otázkou pak je, zda se nebudou zákazníci rozčilovat nad tím, že dřív měli vodu z kohoutku zdarma. Samozřejmě to není pravidlem a jen pár podniků v České republice nabízí vodu z kohoutku zdarma. Ba naopak někteří lidé zaplatí raději za kvalitu, než za to, co teče z kohoutku. (v každém kraji teče jinak chutná voda)

točená voda

Společně proti odpadu

I když, se bude zdát mnoho lidem, že točená voda je nesmysl, má svoje výhody a to hlavně v důsledku odpadu. Plastové a skleněné lahve jdou z výroby po milionech a zbytečně tak zatěžujeme naší planetu. Jen pro představu lidé v České republice nakoupili za rok zhruba 1,6 miliardy litrů vody a právě to je důvod k zamyšlení.

Ať už to s tímto projektem dopadne jakkoliv, je možné, že právě točená voda, bude nápadem k nezaplacení.

  • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
    Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
  • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
    Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
  • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
    Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

One thought on “Točená voda ze sudů se stane v restauracích skutečností!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *