Vysoké teploty po celém území České republiky

teploty

Vysoké teploty po celém území České republiky

Meteorologové varují před extrémním vedrem, které by mělo panovat do konce prázdnin. Vysoké teploty by měli panovat na celém území České republiky.

Ačkoliv se to nezdá, po deštivých měsících se nám vrátí léto, na které jsme už nějaký ten rok zvyklí. Teploty budou opět sahat k hranici 30 °C a to na celém území České republiky (očekávají se rekordní vedra).

Vysoké teploty, které začnou čtvrtkem 13.8.2020 by měly doprovázet i bouřky. Nejvyšší výstraha by se měla týkat Jihomoravského, Pardubického, Zlínského a Jihočeského kraje. Nejvyšší teploty by se měli projevit mezi 12 – 18 hodinou. Lidem je doporučeno snížit venkovní aktivity a pobyt na slunci na minimum.

Pobyt venku

Jestliže se rozhodnete i přes výstrahu trávit čas venku, měli byste dodržovat pár základních věcí. Vysoké teploty ovlivňují hlavně starší lidi, nebo lidi se slabším srdcem.

Lidé by měli dodržovat hlavně pitný režim a to díky možné dehydrataci, která vede k omdlévání a vysoké únavě (především u starších lidí). Velký důraz byste měli klást i na děti, které by měli mít neustálou pokrývku hlavy, kterou je dobré občas namáčet studenou vodou, ať už je to kšiltovka, nebo třeba klobouk.

Venkovní aktivity, nebo práce na poli, by se měli rozvrhnout tak, aby se lidé vyhnuli času od 12 – 18 hodin. Vhodné je nechat práci na pole na večerní hodiny, nebo začít časně ráno a od oběda vysadit a pokračovat ve večerních hodinách. To stejné se týká i venkovního sportu.

teploty

Následující dny – teploty

Následující dny přinesou teploty okolo 30°C a budou trvat až dokonce víkendu.

 1. Čtvrtek – Jasno, až polojasno s teplotami k 31 °C, mohou se tvořit bouřky, či přeháňky z tepla. Večerní teploty by se měly ochlazovat k 14 – 17 °C.
 2. Pátek – Nejvyšší denní maxima by se měly pohybovat okolo 29 °C s možností srážek. V noci budeme moct naměřit okolo 16 – 18 °C.
 3. Sobota a neděle – Předpověď ukazuje na oblačno až polojasno s denními teplotami okolo 24 – 29 °C. Teplota večer by se však mělo přiblížit i k chladným 13°C.

Pokud se teda chystáte na koupaliště, nebo vyrážíte někam na prodloužený víkend, dbejte zvýšené opatrnosti a dodržujte pitný režim a vyhýbejte se slunci v odpoledních hodinách.

 • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
  Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
 • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
  Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
 • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
  Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *