3 tipy jak zútulnit váš interiér

Záclony, bytový textil

3 tipy jak zútulnit váš interiér

Záclony, povlečení, povlaky na polštáře a další bytový textil. Všechny tyto drobnosti promění váš interiér doslova k nepoznání.

Pokud jste se právě nastěhovali do nového bytu, či domu, jistě si kladete otázku, jak z holého interiéru, udělat útulný domov. Odpověď je velice jednoduchá – bytový textil. Poradíme vám, které doplňky do útulného domova zkrátka neodmyslitelně patří a co promění interiér k nepoznání.

Záclony

Pokud nemáte na oknech žádné záclony, děláte velkou chybu. Nejenže vám možná jde z venku vidět do místnosti, ale i celý pokoj vypadá stroze a hole. Přitom koupě záclon není nic nákladného. K dostání jsou v nespočtu barev, mnoha vzorech, délka, i střizích. V obchodech je zpravidla seženete již od několika stovek korun. Záleží především na tom, zda chcete už hotové záclony, nebo si je máte v plánu ušít doma sami. Pokud nejste zastánci klasických záclon, máme pro vás alternativu – pokojové závěsy. Oproti záclonám jsou vyrobeny z pevnější látky, propouští méně světla a jsou mohutnější. Můžete tak díky nim snadno doladit vzhled interiéru. Jestliže máte v plánu pořídit si jak záclony, tak závěsy, mějte na paměti, že budete potřebovat garnýž s dvojitou kolejnicí. Tyto kolejnice musí být vždy ukončené, aby záclony nespadly.

Záclony, bytový textil

Povlečení

Každé ložnici vévodí postel a povlečení. Pokud sladíte barvu povlečení s nábytkem, nebo barvou stěn, jistě vedle nešlápnete. Za pár korun, získáte hodně muziky. Povlečení si můžete dokoupit ve skandinávském, venkovském, nebo třeba rustikálním stylu. Styl volte dle nábytku a celkového vybavení místnosti.

Záclony, bytový textil

Polštáře

S útulným interiérem je neodmyslitelně spjat i obývací pokoj a malé doplňky – jako například záplava polštářků. Stejně jako u povlečení se dívejte na styl a barvu okolního vybavení místnosti. Posledním výstřelkem módy jsou například polštářky s dlouhými chlupy. Ty vypadají moderně, nadčasově a stylově. Samozřejmě iniciativě se meze nekladou a každý si tak může určit výbavu podle sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *