Co je EFT terapie a pro koho je vhodná?

EFT

Co je EFT terapie a pro koho je vhodná?

EFT je zkratka anglického termínu Emotional Freedom Techniques, což doslova znamená Techniky emoční svobody. Alternativní psychoterapeutická technika EFT je založena na teorii, že negativní emoce našeho těla jsou způsobeny poruchou energetického pole těla, nebo naopak, tyto emoce mohou tento stav vyvolat. Změny energetického systému a návratu k rovnováze dochází díky jemnému ťukání na akupunkturní body a souběžnému soustředění na pocity.

Jinými slovy – emoce v lidském životě hrají velkou roli a ovlivňují jak lidské pocity, tak myšlení. To, jak se cítíme, ovlivňuje jak naši psychiku, tak tělo. Pokud se s negativními pocity setkáváme často, může to vést k mnoha problémům – jako je například chronická bolest nebo úzkost. A právě odbouráním jak úzkosti či depresi, tak bolesti, se zabývá EFT terapie. Pokud chcete vědět, kolik tato terapie stojí, stačí do internetového vyhledávače napsat EFT terapie cena a dostane se vám celá řada výsledků.

EFT

Jaké problémy vám Technika emoční svobody může pomoci překonat?

Emotional Freedom Techniques se používá k překonání celé řady problémů. Mezi nejčastější problémy, které EFT terapeuta řeší však patří fyzické bolesti a chronické nemoci, úzkosti, deprese a panické ataky, fóbie, traumata, stres, psychické poruchy po traumatickém zážitku, vztahové problémy, pocit viny a studu, nespavost, závislosti (na alkoholu, cigaretách, či drogách) přejídání a nadváhu, poruchy příjmu potravy, uzavřenost, šikanu, koktání a mnoho dalšího.

Jaké jsou výhody Emotional Freedom Techniques?

Výhod EFT terapie je celá řada. Mezi ty největší však bezpochyby můžeme řadit fakt, že je bezpečná, bezbolestná a rychlá. Lidé cítí úlevu často už po prvním sezení. Přitom výsledky jsou dlouhotrvající. Nemusíte se tak bát, že se vám problém během krátké doby vrátil. Výhodou je i fakt, že Emotional Freedom Techniques nevyužívá žádné medikamenty. Což znamená, že tato léčebná metoda je vhodná jak pro dospělé, tak pro malé děti, či seniory.

  • Proč zvolit pronájem dodávky?
    Pronájem dodávky vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Víte, kdy se vyplatí půjčení dodávky a na jaké příležitosti je využít?
  • Svatební šaty s vlečkou: Jedná se o vhodnou variantu pro vás?
    Existují nevěsty, které si svůj svatební den bez vlečky nedokáží představit. Je pro ně symbolem hojnosti a luxusu, který ke svatbě neodmyslitelně patří. Jsou tu naopak ale i takové, které vlečku ke svým svatebním šatům nechtějí. Podle čeho se rozhodnout, zda šaty s vlečkou budou tou pravou variantou pro vás? Na to vám odpoví článek od svatební krejčové KayaTheTailor.cz.
  • Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Co s tím?
    Staré kotle se vyznačují nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle, bude tedy potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *