Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Neutrácejte peníze za předražené léky a radši se řiďte radami od našich babiček. Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule zaručeně zaberou.

Cibule je lék na mnoho onemocnění

Cibule patří již od nepaměti k velice důležitým ingrediencím v kuchyni, ale také pomáhá při onemocnění. Cibule obsahuje vitamíny B, C, E a I a má dostatek zinku, který pomáhá při stavbě kostí. Dále posiluje imunitu a snižuje riziko trombózy a arteriosklerózy. Z pravidla se udává, že čím více cibuli jíte, či využíváte, tím lépe. Ne darmo se tak neříká, že domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule jsou velice efektivní.

Lék proti odkašlávání z cibule

Budete potřebovat:

 • 1 velkou cibuli
 • 3 lžičky cukru

Cibuli nasekáte na malé kousky a vložíte do hrnečku. Poté jí posypete cukrem a necháte na chladném místě. Cibule působením cukru pustí šťávu, která napomáhá při odkašlávání a dýchání. Denně se doporučují dvě čajové lžičky, a to nejlépe ráno a odpoledne. Takto se dá užívat do doby, než se Vám udělá lépe.

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Cibulové obklady na bolesti dutin a krku

Budete potřebovat:

 • 1 velkou cibuli
 • Utěrku

Cibuli nakrájíte na kolečka a dáte jí do utěrky. Poté ji zlehka nahřejete buď v mikrovlnce, nebo na radiátoru. Tento obklad přiložíte na hruď, či na krk, v místě, kde máte bolesti. Poté necháte působit nejméně 15 minut. Obklad dobře působí na zahlenění a zmírňuje bolesti.

Cibule na uvolnění dýchacích cest

Cibule dokonale působí i s ostatními ingrediencemi a jednou z nich je křen a med. Díky tomuto domácí léku si dokonale uvolníte dýchací cesty.

Budete potřebovat:

 • 1 velká cibule
 • Polévková lžíce čerstvě nastrouhaného křenu
 • 3 polévkové lžíce medu
 • 6 polévkových lžic vody

Cibuli a křen si dáme do malého hrnce, který zalijeme vodou (6 lžic vody). Necháme asi 2 minuty vařit a odstavíme. Poté necháme vychladnout a vmícháme med. Takto připravený lék užíváme po kávových lžičkách, a to 3krát až 5krát denně. Doporučuje se zapíjet čajem, či vodou.

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Obklad na chodidla

Obklad na chodidla působí hlavně proti nachlazení.

Budete potřebovat:

 • 1 velkou cibuli
 • Kapesníčky, či menší utěrky

Cibuli nastrouhejte na struhadle a přiložte na dva nachystané kapesníky, či utěrky. Takto nachystané je dejte na chvilku na topení a nechcete je prohřát. Poté je stranou, kde je cibule přiložte na chodidla a natáhněte si ponožky. Nechte působit do rána, či nejméně 2 hodiny, a to v teple. Nachlazení bude pomalu, ale jistě odcházet.

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule nepodceňujte. Jedná se o metody, které se předávají z generace na generaci a mají velmi dobré výsledky. Navíc má cibule blahodárné účinky na organizmus a člověk by jí měl zaručeně zařadit do svého jídelníčku.

 • Drobná domácí elektronika
  Drobnou elektronikou je vybavena každá domácnost a do našeho života neodmyslitelně patří. Náhradní baterie a žárovky jsou základem v každém domě.
 • Začíná sezóna, čas vyrazit na moto a cyklo výlety. Kam, co a jak?
  Léto už je za rohem a počasí láká na moto a cyklo výlety. Zde jsou zajímavé typy, kam vyrazit.
 • Kratom
  Kvalita je jedna z věcí, kterou vyhledává každý z nás. V případě, že jste milovníky kratomu, tak pro vás máme typ, kde najdete vysokou kvalitu za super cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *