Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Neutrácejte peníze za předražené léky a radši se řiďte radami od našich babiček. Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule zaručeně zaberou.

Cibule je lék na mnoho onemocnění

Cibule patří již od nepaměti k velice důležitým ingrediencím v kuchyni, ale také pomáhá při onemocnění. Cibule obsahuje vitamíny B, C, E a I a má dostatek zinku, který pomáhá při stavbě kostí. Dále posiluje imunitu a snižuje riziko trombózy a arteriosklerózy. Z pravidla se udává, že čím více cibuli jíte, či využíváte, tím lépe. Ne darmo se tak neříká, že domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule jsou velice efektivní.

Lék proti odkašlávání z cibule

Budete potřebovat:

 • 1 velkou cibuli
 • 3 lžičky cukru

Cibuli nasekáte na malé kousky a vložíte do hrnečku. Poté jí posypete cukrem a necháte na chladném místě. Cibule působením cukru pustí šťávu, která napomáhá při odkašlávání a dýchání. Denně se doporučují dvě čajové lžičky, a to nejlépe ráno a odpoledne. Takto se dá užívat do doby, než se Vám udělá lépe.

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Cibulové obklady na bolesti dutin a krku

Budete potřebovat:

 • 1 velkou cibuli
 • Utěrku

Cibuli nakrájíte na kolečka a dáte jí do utěrky. Poté ji zlehka nahřejete buď v mikrovlnce, nebo na radiátoru. Tento obklad přiložíte na hruď, či na krk, v místě, kde máte bolesti. Poté necháte působit nejméně 15 minut. Obklad dobře působí na zahlenění a zmírňuje bolesti.

Cibule na uvolnění dýchacích cest

Cibule dokonale působí i s ostatními ingrediencemi a jednou z nich je křen a med. Díky tomuto domácí léku si dokonale uvolníte dýchací cesty.

Budete potřebovat:

 • 1 velká cibule
 • Polévková lžíce čerstvě nastrouhaného křenu
 • 3 polévkové lžíce medu
 • 6 polévkových lžic vody

Cibuli a křen si dáme do malého hrnce, který zalijeme vodou (6 lžic vody). Necháme asi 2 minuty vařit a odstavíme. Poté necháme vychladnout a vmícháme med. Takto připravený lék užíváme po kávových lžičkách, a to 3krát až 5krát denně. Doporučuje se zapíjet čajem, či vodou.

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule

Obklad na chodidla

Obklad na chodidla působí hlavně proti nachlazení.

Budete potřebovat:

 • 1 velkou cibuli
 • Kapesníčky, či menší utěrky

Cibuli nastrouhejte na struhadle a přiložte na dva nachystané kapesníky, či utěrky. Takto nachystané je dejte na chvilku na topení a nechcete je prohřát. Poté je stranou, kde je cibule přiložte na chodidla a natáhněte si ponožky. Nechte působit do rána, či nejméně 2 hodiny, a to v teple. Nachlazení bude pomalu, ale jistě odcházet.

Domácí léky proti kašli a nachlazení z cibule nepodceňujte. Jedná se o metody, které se předávají z generace na generaci a mají velmi dobré výsledky. Navíc má cibule blahodárné účinky na organizmus a člověk by jí měl zaručeně zařadit do svého jídelníčku.

 • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
  Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
 • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
  Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
 • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
  Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *