Dýňové latté: Podzimní symfonie v hrnečku

Dýňové latté

Dýňové latté: Podzimní symfonie v hrnečku

Máme tu listopad, měsíc padajícího listí, dlouhých večerů a… dýňového latté! V těchto dnech, kdy jsou rána stále chladnější, není nic příjemnějšího než se schoulit do křesla s hrnečkem hřejivého podzimního nápoje. Jak si připravit to nejlepší dýňové latté? Základem je kvalitní káva a dýňový sirup.

Kvalitní zrnková káva

Klíčem k úspěchu je bezesporu zrnková káva. Brazilská zrnková káva se svými plnými tóny a oříškovým aroma slibuje bohatou chuť, která skvěle kontrastuje s krémovou dýňovou příchutí. Indická zrnková káva vás zase zláká svým robustním charakterem a pikantním nádechem, který se nebojí zahrát druhé housle přírodní sladkosti dýně.

Domácí dýňový sirup

Základem dýňového latté je domácí dýňový sirup – dokonale kořeněný a hříšně sladký. Lze ho jednoduše připravit z dýňového pyré, cukru, vody a směsi koření – skořice, muškátového oříšku, zázvoru a hřebíčku. Tato teplá kořeněná kombinace se mísí s jemností zrnkové kávy a vytváří tak nápoj, který je jako stvořený pro chladné podzimní dny.


K přípravě sirupu stačí smíchat ve středně velkém hrnci příslušné ingredience a přivést k varu. Poté necháte sirup jemně probublávat, dokud se nezmění v hustý sirup. Sílu koření můžete upravit podle svého vkusu – pro pikantnější variantu přidejte více skořice nebo muškátového oříšku, pro jemnější verzi stačí lehký nádech koření.

Příprava domácího dýňového latté

Když máte sirup hotový, je čas vrhnout se na přípravu samotného latté. Začněte přípravou espressa z vaší vybrané kávy. Poté přidejte horké mléko, které jemně napěníte, a to v poměru, který vám nejvíce vyhovuje. Nakonec přilijte do hrnečku připravený dýňový sirup a promíchejte, aby se chutě krásně spojily.

dýňová káva


Zakončit můžete špetkou skořice nebo čerstvě nastrouhaným muškátovým oříškem na vrchol vaší pěny. Váš podzimní doprovod je hotový – dýňové latté, které nejen hřeje, ale i pohladí duši svou sametovou texturou a bohatou paletou chutí.

Hrnečky: Osobní doplněk pro váš podzimní rituál

Vaše dýňové latté si zaslouží být podáváno v hrnečku, který je nejen esteticky přitažlivý, ale také příjemný na dotek. Ať už je to kousek s podzimními motivy, nebo váš oblíbený hrneček ve kterém si kávu vychutnáváte každé ráno.

  • Víte kam investovat peníze?
    Máte peníze k investování, ale nemůžete se rozhodnout, kam je dát zhodnotit? Pokud zvolíte jeden z těchto způsobů, tak rozhodně neprohloupíte.
  • Nejlepší narozeninové dárky pro muže
    Blíží se narozeniny vaší drahé polovičky a stále nevíte, co koupit? Pokud vsadíte na tyto tři osvědčené dárky, tak určitě nešlápnete vedle.
  • Co je EFT terapie a pro koho je vhodná?
    EFT je zkratka anglického termínu Emotional Freedom Techniques, což doslova znamená Techniky emoční svobody. Alternativní psychoterapeutická technika EFT je založena na teorii, že negativní emoce našeho těla jsou způsobeny poruchou energetického pole těla, nebo naopak, tyto emoce mohou tento stav vyvolat. Změny energetického systému a návratu k rovnováze dochází díky jemnému ťukání na akupunkturní body a souběžnému soustředění na pocity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *