Jak připravit gril na sezonu

Jak připravit gril na sezonu

Jak připravit gril na sezonu

Sezóna grilování už je doslova za rohem a nezbývá, než připravit pořádný gril. Víte však, jak připravit gril na sezonu, aby vše šlapalo jak má?

Teplé počasí už je za rohem a první sluneční paprsky nás lákají vylézt z domu a začít připravovat zahradu. Součástí mnoha zahrad je však i gril a posezení, kde trávíme v létě dost času. Pokud jste však nechali gril z minulého roku, jak byl, čeká Vás příprava na letošní sezónu.

Druhy grilů

Mezi základní druhy grilů patří určitě gril na dřevěné uhlí a také na plyn. Tyto grily jsou nejčastější variantou a setkáte se s nimi snad na všech zahradách. Víte však, jak připravit gril na sezonu, když jste ho nechali zanedbaný z minulého roku?

Jak připravit gril na sezonu

Gril na dřevěné uhlí

Gril na dřevěné uhlí se nám připaluje díky velkému žáru na dně topeništi a také na mřížce. Základem je tedy vyškrábat všechen připálený popel na dně topeniště. Toho se nejlépe zbavíme drátěným kartáčem, který dokonale odstraní přilepený popel, či mastnoty. Říká se, že čistý gril je půlka úspěchu pro perfektní jídlo. Proto se po odstranění nečistot můžete rovnou vrhnout na promazání otevíracích článků. Ve většině případů jde o dvířka od topeniště, či poklop na zakrytí, pokud je na pantech. Dále se musíte vrhnout na mřížku, která po zimě určitě nevypadá jako nová. Mřížku můžete očistit taktéž drátěným kartáčem a po omytí je dobré mřížku potřít rostlinným olejem. Díky tomu zamezíte jakékoliv rzi a Vaše mřížka bude připravená na první grilování.

Poznámka: Pokud zjistíte, že je Váš gril po zimě v katastrofálním stavu, neváhejte a investujte do nového. Nejde o příliš drahé zboží, je však dobré se rozhodovat z rozumem a zvolit variantu, která Vám vyhovuje nejvíce.

Jak připravit gril na sezonu

Plynový gril

Možná si říkáte, co by člověk vymýšlel na tom, jak připravit gril na sezonu, když topí plynem. Ovšem i tato varianta má své body k ošetření. Po vytažení grilu je důležité odmést všechny pavučiny a gril samotný. Poté je dobré zkontrolovat všechny knoflíky, ty by měly jít otočit lehce a měli by být v naprosté čistotě. Hořákové dírky je dobré čistit jehlou nebo špendlíkem. Dále je dobré prověřit, zda po připojení neuchází někde plyn a zda jsou hadičky v naprostém pořádku. Nesmí být ztrouchnivělé, či jinak narušené. Kontrolu provedete tak, že na konce hadiček dáte vodu smíchanou s trochou mýdla. Pokud se někde začnou dělat bubliny, hadice netěsní, nebo je propíchnutá. V takovém případě musíte provést výměnu. Samozřejmostí, jak připravit gril na sezónu je u plynového grilu plná plynová bomba.

Teď už víte, jak připravit gril na sezonu a jak s grilem zacházet. Nezapomeňte na pravidelné ošetřování, které nikdy nepodceňujte, ale ba naopak. Ošetřením se Váš gril dožije mnohem déle a bude vypadat stále ve skvělé kondici. Vaše speciality na grilu budou tak mnohem chutnější a zdravější. Proto neváhejte a než se na přípravu lahůdek vrhnete, řiďte se těmito radami.

  • Drobná domácí elektronika
    Drobnou elektronikou je vybavena každá domácnost a do našeho života neodmyslitelně patří. Náhradní baterie a žárovky jsou základem v každém domě.
  • Začíná sezóna, čas vyrazit na moto a cyklo výlety. Kam, co a jak?
    Léto už je za rohem a počasí láká na moto a cyklo výlety. Zde jsou zajímavé typy, kam vyrazit.
  • Kratom
    Kvalita je jedna z věcí, kterou vyhledává každý z nás. V případě, že jste milovníky kratomu, tak pro vás máme typ, kde najdete vysokou kvalitu za super cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *