Využití medvědího česneku

využití medvědího česneku

Využití medvědího česneku

Znáte využití medvědího česneku a na co je dobrý? Pokud ne, je ten pravý čas se o využití medvědího česneku dozvědět více, protože právě začíná jeho sezóna.

Využití medvědího česneku je vážně velké a mnozí lidé se nemohou dočkat, až se začne zelenat v lesích a začne jeho sklizeň. Ovšem existují oblasti, kde je medvědí česnek zakázáno trhat a to v přírodních a národních rezervacích. Dále se můžete ze zákazem setkat u některých památek, kde je jakýkoliv sběr bylin zakázaný.

Výskyt medvědího česneku

S medvědím česnekem se můžete nejčastěji setkat na Moravě a v severovýchodní části Čech. Nejčastěji se nachází ve vlhkých lesích a hlavně v luzích. Méně, častější je výskyt na horách a horských oblastech. Nejvíce se medvědímu česneku daří na Moravě, kde ho můžete najít snad v každém lese a to v hojném měřítku.

využití medvědího česneku

Využití medvědího česneku a jeho zpracování

Každý z nás využívá medvědí česnek jinak a dá se různě upravovat, ovšem některé recepty jsou k nezaplacení. Mezi takové recepty patří.

1 ) Pesto z medvědího česneku

Pesto je oblíbené především k těstovinám, ale dá se také využít jako doplněk nejrůznějších pokrmů. Využití medvědího česneku v pestu je známe už dlouhé roky a jeho složení je jednoduché. Stačí nasbírat dostatečné množství česneku a dobře ho proprat ve vodě. Poté přidáme olivový olej a kvalitní sůl. Nezbývá, než celé rozmixovat a uložit do sklenice s uzávěrem. Takto zpracovaný Vám vydrží v lednici dlouhé týdny a budete ho mít věčně při ruce na jakékoliv dochucování.

2) Hustá česneková polévka

Kdo má rád krémové polévky, tak určitě musí vyzkoušet smetanovou polévku z medvědího česneku. Tato pochoutka by mohla být přirovnána třeba k hrachovce, nebo krémové brokolicové polévce. Využití medvědího česneku v polévce a jeho ingredience: 1 cibule, 4 lžíce másla, 1 brambora, 1 vejce, 300 g medvědího česneku, 1,2 l vody (lze i vývar), mouka na zahuštění a v poslední řadě 0,5l smetany. Postupujeme obdobně jako u jiných polévek, s tím, že se na konci vaření rozmixuje a vytvoří krémovou polévku. Na dozdobení slouží opečené rohlíky na másle, či opražená slanina.

3) Pizza

Kdo má rád pizzu, určitě by měl vyzkoušet medvědí česnek jako ingredienci. Využití medvědího česneku na pizzu je méně známé, ovšem má svoje opodstatnění. Namísto špenátu dáte medvědí česnek, který zastupuje jak ingredienci česneku, tak i samotného špenátu. K tomu přidáte kousky kuřecího masa a mozzarelly a můžete se těšit na opravdovou pochoutku.

využití medvědího česneku

Léčivé účinky medvědího česneku

Česnek samotný, tak jako medvědí česnek má spoustu blahodárných a léčivých účinků. Je bohatý na vitamín A, C, B1 a B2 a obsahuje stopové prvky železa, manganu, vápníku, hořčíku, zinku a spousty dalších látek. Využití medvědího česneku má léčivé účinky a napomáhá těmto činnostem:

 • příznivě napomáhá cévní soustavě
 • čistí tělo a játra od škodlivých látek
 • léčí vyrážky a čistí močové cesty
 • pomáhá v hojení ran a působí proti rakovinovému bujení
 • uvolňuje střevní křeče a zlepšuje paměť
 • zlepšuje trávicí trakt a pomáhá proti závratím

Pokud tedy milujete česnek, není nic lepšího než využít nějakou z těchto možností, nebo ho upravit dle vlastních představ. Každopádně bude dobrý v jakékoliv úpravě.

 • Kdy využít služeb architekta?
  Každý, kdo se chystá na rekonstrukci nebo na stavbu domu by měl využít služeb architekta. Ten vám může ušetřit nejen čas, ale i nemalé peníze.
 • Proč je důležité zajistit vašemu kávovaru pozáruční servis?
  Používáte pro přípravu kávy kávovar? Vlivem jeho používání dochází k opotřebení, zavápnění a zanesení trysek. Zajistěte mu odborný pozáruční servis.
 • Jak vybrat matraci?
  Výběr matrace může být velký oříšek a je potřeba být při výběru obezřetný. Na co si dát pozor, jaké matrace se kam hodí a proč zvolit potah?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *