Jak vybrat koberec?

koberce

Jak vybrat koberec?

Hledáte správný koberec do vašeho domu nebo bytu a nevíte podle čeho vybírat? Pokud se budete řídit těmito radami, tak nikdy nešlápnete vedle.

V České republice jsou koberce velice oblíbené a nachází se téměř ve všech domácnostech. Koberce se hodí jak do bytu či domu, tak do kanceláře. Ovšem každý koberec vám nabídne něco jiného a je nutné zvolit si ten správný. Pokud nevíte, jaký koberec vybrat, tak se řiďte těmito radami.

koberce
 1. Celoplošný koberec – Tento druh koberce je velice oblíbený a díky pokrytí celé plochy působí dojmem útulné domácnosti. Samozřejmostí je, že se koberec hodí i do kanceláře. Nicméně v komerčních a často frekventovaných prostorách, je potřeba provádět pravidelnou údržbu. Tyto koberce jsou náchylné na skvrny a jejich údržba je tak těžší než u koberců kusových. Většinou se nachází i pod nábytkem a nejde ho tak přenést a vyčisti. Je tedy nutné před koupí koberce danou místnost správně změřit.
 2. Kusové koberce – Koberce kusové se dokonale hodí pod konferenční stolky nebo do chodby. Vyplní interiér a jedná se o esteticky hezké kousky. Tyto koberce je možné pořídit jak v krátkém, tak v dlouhém chlupu. U koberců s dlouhým chlupem musíte však počítat s náročnější údržbou. Obecně však platí, že koberce kusové jsou méně náročné na údržbu a lépe se čistí. Je možné je zakoupit v jakékoliv velikosti a barvě.
 3. Perské koberce – Tento druh koberců je u nás velmi oblíbený, a to díky orientálním vzorům. Vyznačují se vysokou kvalitou a dlouhou životností. Většina perských koberců je vyrobena z přírodních materiálů a každý z nich je uměleckým dílem. Perský koberec je možné zakoupit v nejrůznějších velikostech a různých barvách. Tyto koberce perfektně zkrášlí váš interiér a zútulní domov. Velkou výhodou koberce je příjemné našlapování. Díky perskému koberci také zmírníte hluk, což pokud bydlíte v bytovce, ocení především sousedé pod vámi.
koberce

Při výběru koberce určitě mrkněte na buchara-eshop. Jedná se o obchod, kde najdete všechny druhy koberců a běhounů. Zaručeně si zde vybere to, co hledáte a zkrášlíte si dům nebo byt nádherným kouskem.

 • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
  Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
 • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
  Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
 • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
  Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *