Jak vybrat koberec?

koberce

Jak vybrat koberec?

Hledáte správný koberec do vašeho domu nebo bytu a nevíte podle čeho vybírat? Pokud se budete řídit těmito radami, tak nikdy nešlápnete vedle.

V České republice jsou koberce velice oblíbené a nachází se téměř ve všech domácnostech. Koberce se hodí jak do bytu či domu, tak do kanceláře. Ovšem každý koberec vám nabídne něco jiného a je nutné zvolit si ten správný. Pokud nevíte, jaký koberec vybrat, tak se řiďte těmito radami.

koberce
 1. Celoplošný koberec – Tento druh koberce je velice oblíbený a díky pokrytí celé plochy působí dojmem útulné domácnosti. Samozřejmostí je, že se koberec hodí i do kanceláře. Nicméně v komerčních a často frekventovaných prostorách, je potřeba provádět pravidelnou údržbu. Tyto koberce jsou náchylné na skvrny a jejich údržba je tak těžší než u koberců kusových. Většinou se nachází i pod nábytkem a nejde ho tak přenést a vyčisti. Je tedy nutné před koupí koberce danou místnost správně změřit.
 2. Kusové koberce – Koberce kusové se dokonale hodí pod konferenční stolky nebo do chodby. Vyplní interiér a jedná se o esteticky hezké kousky. Tyto koberce je možné pořídit jak v krátkém, tak v dlouhém chlupu. U koberců s dlouhým chlupem musíte však počítat s náročnější údržbou. Obecně však platí, že koberce kusové jsou méně náročné na údržbu a lépe se čistí. Je možné je zakoupit v jakékoliv velikosti a barvě.
 3. Perské koberce – Tento druh koberců je u nás velmi oblíbený, a to díky orientálním vzorům. Vyznačují se vysokou kvalitou a dlouhou životností. Většina perských koberců je vyrobena z přírodních materiálů a každý z nich je uměleckým dílem. Perský koberec je možné zakoupit v nejrůznějších velikostech a různých barvách. Tyto koberce perfektně zkrášlí váš interiér a zútulní domov. Velkou výhodou koberce je příjemné našlapování. Díky perskému koberci také zmírníte hluk, což pokud bydlíte v bytovce, ocení především sousedé pod vámi.
koberce

Při výběru koberce určitě mrkněte na buchara-eshop. Jedná se o obchod, kde najdete všechny druhy koberců a běhounů. Zaručeně si zde vybere to, co hledáte a zkrášlíte si dům nebo byt nádherným kouskem.

 • Proč zvolit pronájem dodávky?
  Pronájem dodávky vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Víte, kdy se vyplatí půjčení dodávky a na jaké příležitosti je využít?
 • Svatební šaty s vlečkou: Jedná se o vhodnou variantu pro vás?
  Existují nevěsty, které si svůj svatební den bez vlečky nedokáží představit. Je pro ně symbolem hojnosti a luxusu, který ke svatbě neodmyslitelně patří. Jsou tu naopak ale i takové, které vlečku ke svým svatebním šatům nechtějí. Podle čeho se rozhodnout, zda šaty s vlečkou budou tou pravou variantou pro vás? Na to vám odpoví článek od svatební krejčové KayaTheTailor.cz.
 • Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Co s tím?
  Staré kotle se vyznačují nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle, bude tedy potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *