Mobilní dům, je levný a přitom nádherný

mobilní dům

Mobilní dům, je levný a přitom nádherný

Nemovitosti jsou v této době neuvěřitelně drahé a nikdo z mladých lidí na ně nedosáhne. Pokud i vy nemáte dostatek financí, tak si pořiďte mobilní dům.

Mladí lidé v dnešní době nemají vůbec nic jednoduchého. Všude po Světě řádí virus a ceny nemovitostí jsou zkrátka enormní. Během dvou let se ceny nemovitostí vyšplhaly na dvojnásobek a koupit si nějaký dům, či byt, je skoro nereálné. Pokud i vy nemáte dostatek financí, ale zároveň už nechcete bydlet u rodičů, tak neváhejte a kupte si mobilní dům.

Mobilní dům, Vám poskytne stejný komfort, jako dům klasický, či byt. Tyto domy už díky technologii nevypadají jako staré karavany, ale ba naopak jsou nádherné na pohled. Jejich interiér je překrásný a dostatečně prostorný. Navíc je obyvatelný během celého roku a vyjde Vás na nízké peníze i ohledně nákladů. Ke všemu, Vám odpadne povinnost platit daň z nabití nemovitosti a také roční daň z vlastnictví nemovitosti. Mimo to jsou nové domy kompletně vybavené a nemusíte tak nic dokupovat. (týká se i některých použitých domů)

mobilní dům

Mobilní dům – jak postupovat při jeho pořízení

Mobilní dům není žádnou výjimkou ohledně některých pravidel, které musíte před pořízením udělat. Zde je stručný postup, co dělat při pořízení mobilního domu.

 1. První věcí je vyřídit hypotéku, financování domu
 2. Výběr firmy, od které si chcete mobilní dům koupit
 3. Musíte navštívit stavební úřad, s vyplněným oznámením o záměru v území + doklad o vlastnictví pozemku
 4. Stavební úřad začne územní řízení, které dopadne kladně – územní souhlas
 5. Mobilní dům je možné převést

Nevýhody a výhody mobilního domu

Tak jako každá stavba, tak i mobilní dům, má své výhody a nevýhody. Vždy je dobré si je projít všechny, ať jako kupující víte, do čeho jdete.

Nevýhody mobilního domu

 • Nutný územní souhlas na základě § 90 stavebního zákona
 • U mobilního domu nestoupá jeho cena během let
 • U levnějších variant, je nevkusný vzhled

Výhody mobilního domu

 • Rychlá realizace domu
 • Nízké náklady na provoz
 • Není nutné stavební povolení
 • Nízká pořizovací cena
 • Neplatíte daň z nabití, ani roční daň z vlastnictví nemovitosti (za pozemek daň platíte)
 • Nízké pojištění
 • Můžete být blízko přírodě
mobilní dům

Mobilní domy musí splňovat následující kritéria

 1. Energetická náročnost mobilního domu musí být nejhůře C
 2. Šířka chodby musí být nejméně 90 cm
 3. Výška obytné místnosti musí být 250 cm
 4. Obytná místnost musí mít plochu alespoň 8 m², jestliže je pouze jedna místnost, tak alespoň 16 m²
 5. Mobilní dům plní funkci stavby a musí být umístěn na pozemku v souladu s územně plánovací dokumentací
 6. Také musí odpovídat architektonickým hodnotám v území
 7. Musí splňovat podmínky, jako je požární bezpečnost, hygieny a životního prostředí, mechanické odolnosti a stability

Nemusíte mít však strach. Výrobci mobilních domů tyto skutečnosti znají a vyrábějí takové domy, které odpovídají všem těmto náležitostem. Navíc mnoho z firem, Vám upraví přímo pozemek, aby usazování bylo naprosto bez chyby.

Mobilní domy lze koupit již použité, nebo úplně nové. Samozřejmostí je, že použité domy koupíte za menší finanční prostředky než ty nové. Pokud tedy nechcete kupovat za větší částku nový, tak můžete zvolit použitý mobilheim.

 • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
  Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
 • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
  Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
 • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
  Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *