Morava je to pravé pro výlety s rodinou

Morava

Morava je to pravé pro výlety s rodinou

Morava patří k vyhledávaným destinacím, kde je co vidět. Tento kraj, sčítá nespočet památek a také přírodních úkazů, které stojí za to.

Proč na Moravu?

Každý z nás si nejspíše pod Moravou představí spoustu vinic a klidný vesnický život. Ovšem Morava je také plná přírodních památek a cyklistických tras, které stojí za to. V dnešní době, kdy je většina zámků, hradů, či vnitřních bazénů a saun zavřená je ta pravá doba na výlety do přírody. Nějaká dlouhodobá dovolená na Moravě, je v nedohlednu, tak je potřeba si užít alespoň krátké výlety.

Morava

Kam se na Moravě vydat

  1. Zřícenina hradu Templštejn na Moravě – tento skvost, který pochází údajně z roku 1281, byl vystaven řádem templářů a jeho částečné základy se dochovali až do dnešní doby. Na zříceninu se můžete dostat z Jamolic, které jsou vzdálené 3 km, nebo zvolit cestu z dědiny Hrubšice, či Biskoupky. Po cestě z Hrubšic budete mít celou cestu po pravé ruce řeku Jihlavu, která Vás zavede až k samotnému cíli, kde se vydáte na stoupání k oné zřícenině. Pokud Budete chtít, můžete využít i občerstvení, které je hned pod zříceninou hradu v osadě Templštýn. V letním období se zde můžete i smočit v bazéně a pronajmout chatku. Dostat se dá do osady i autem po zpevněné komunikaci, či na kole.
  2. Mohelenská hadcová step – tato národní přírodní rezervace se opět nachází nad řekou Jihlavou na Moravě. Podle názvu už naznačuje, že je nedaleko obce Mohelno. Hadová step je domovem ohrožených druhů živočichů, jako je kudlanka nábožná, či ještěrka zelená. Bylo zde také objeveno 91 ze 107 evropských mravenců. Můžete se zde vydat po naučné stezce, která je dlouho zhruba 4 km a sčítá na 10 tabulí s informacemi o okolí. Tento kus přírody na Moravě určitě stojí k vidění a v nedalekém Mohelně si můžete dopřát dobrého jídla a pití.
  3. Vodopád u Rokytné – jen málo kdo ví, že u Rokytné vedle Moravského Krumlova se nachází vodopád. Tento dvou stupňový vodopád se vytváří díky přítoku řeky Rokytné a v zimním období se přetváří na ledopád. Podle počasí na Moravě, má vodopád více, či méně vody a v létě i vysychá. Pokud se vydáte za tímto úkazem autem, můžete zastavit v obci Rokytná, která je vzdálená asi 800 metrů od vodopádu.
Morava

Všechny tyto památky jsou dostupné během celého roku a ani na jedné z nich se nemusí platit vstupné. Mimo to se dá k jejich blízkosti dopravit i autem a jsou dobré jak pro rodiny s dětmi, tak pro samotáře. Proto neváhejte a místo sezení doma, se vydejte vstříc dobrodružství, které si zaručeně v době pandemie užijete. Morava Vás zaručeně ohromí a rádi se sem budete vracet i s rodinou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *