Lógr z kávy už nikdy nebudete vyhazovat

kávy

Lógr z kávy už nikdy nebudete vyhazovat

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste využily lógr z kávy? Pokud ne, děláte velkou chybu, lógr má velké využití, o kterých jste nejspíše nikdy neslyšeli.

Češi patří k velkým zastáncům kávy a každý rok se v České republice vypije jen lehce pod světový průměr. Spotřeba na jednoho občana České republiky je zhruba 4,5 kg za rok. Proč tedy nevyužít odpad z kávy v podobě lógru na něco užitečného, místo vylévání do odpadu? To je otázka, kterou se dnes budeme zabývat.

Kde se vypije nejvíce kávy?

Mezi největší zastánce kávy patří bezvýhradně Finsko. Obyvatelé této země vypijí v průměru za rok 12 kg a jejich sousedé jsou na tom podobně. Druhou příčku obsazuje Švédsko a za ním hned Island. Ironií je, že země, které mají nejvyšší produkci kávy, se umístili v žebříčku celkem nízko oproti ostatním. Co je však, nejdůležitější je to, že lógr využívá jen malá část lidí a to díky tomu, že ani nevědí, jak moc je usedlina z kávy využitelná.

kávy

Na co se dá lógr využít a proč ho schovávat

1) Hnojení na zahradu

Mezi základní využití lógru patří bezesporu hnojení na zahrady. Pokud na Vaší zahradě rostou květiny, jako jsou kamélie, rododendrony, růže, nebo azalky, je pro ně káva to pravé. Stačí Vám pouze lógr smíchat se senem, slámou, nebo hnědými listy, abyste neutralizovali kyselost a poté rozsít kolem Vašich rostlin. Lógr dodá rostlinám dusík, draslík a také hořčík, který je důležitý pro zdraví rostliny. Dávejte si však pozor, lógr nedodá rostlinám všechno potřebné hnojivo, proto je důležité přidat i hnojivo na květ v podobě fosforu, či vápníku.

2) Zlepšení kompostu

Samotný lógr je velice bohatý na dusík a draslík a proto dokonale doplňuje kompletní kompost. Lógr z kávy láká důležitý hmyz, který kompostu dodává ty správné podmínky. Po přidání tak budete mít bohatý kompost, kterým můžete hnojit.

3) Kofeinové mýdlo

Jen málo kdo ví, že jde také kofein absorbovat přes kůži. Proto neváhejte a přidejte si lógr z kávy do mýdla. Nejen, že budete mít více energie, ale také prospěje Vaší kůži.

4) Lógr od kávy do vlasů

Pokud jste už vyzkoušeli mnoho šampónů a kondicionérů, které nezabírají, zkuste vyzkoušet lógr z kávy. Před použitím šampónu lehce vmasírujte lógr do vlasů a nechte působit. Poté vmasírujte šampón a důkladně omyjte. Vaše vlasy budou lesklejší a zdravější.

kávy

5) Svíčky z kávy

 Mnoho lidí si zakládá v zimních období na vonných svíčkách. Pokud milujete vůni kávy, určitě vyzkoušejte přimíchat do vosku trošku lógru. Po roztavení vosku smíchejte lógr a nechte zatuhnout. Poté je dobré nechat vosk odstát, aby se lógr pěkný rozložil ve vosku. Bude více intenzivní a více bude vonět. Zaručeně Vám provoní Váš domov a dodá příjemnou atmosféru.

6) Ochrana před škůdci

Mezi další kladné vlastnosti, jak využít kávu patří také ochrana před škůdci. Stačí smíchat lógr s pomerančovou kůrou a obsypat jím Vaše rostliny na zahradě. Během pár dní byste se měli dokonale zbavit menších škůdců, jako jsou mravenci, hlemýždi, nebo slimáci.

Pokud se rozhodnete využít některou z těchto rad, přejeme hodně úspěchů. Nebojte se, také pochlubit tím, jak Vám dané triky fungují. Mnoho úspěchů Vám přeje tým Fabala.cz.

  • Drobná domácí elektronika
    Drobnou elektronikou je vybavena každá domácnost a do našeho života neodmyslitelně patří. Náhradní baterie a žárovky jsou základem v každém domě.
  • Začíná sezóna, čas vyrazit na moto a cyklo výlety. Kam, co a jak?
    Léto už je za rohem a počasí láká na moto a cyklo výlety. Zde jsou zajímavé typy, kam vyrazit.
  • Kratom
    Kvalita je jedna z věcí, kterou vyhledává každý z nás. V případě, že jste milovníky kratomu, tak pro vás máme typ, kde najdete vysokou kvalitu za super cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *