Pozor na vánoční slevy

vánoční slevy

Pozor na vánoční slevy

Vánoční slevy už jsou za dveřmi a obchodníci zkouší zase svoje triky a praktiky, aby zboží prodali. Dávejte si pozor, na to, co kupujete a za kolik!

Každý rok shání lidi dárky na poslední chvíli. Tento rok nebude jiný a lidi vyrazí na nákup dárků, které se tváří být ve slevě. Ovšem nenechte se zmást, není sleva jako sleva a mnoho lidí se nechá obchodníky nachystat. Pokud nechcete zbytečně přeplatit, tak si dejte pozor na pár věcí. Vánoční slevy totiž nejsou tak výhodné, jak se zdají.

vánoční slevy

Během roku sledujte cenu zboží

Jestliže máte vyhlídnuté zboží už dlouho dobu dopředu, tak sledujte jeho cenu i během roku. Cena totiž během roku kolísá a může se dostat na minimum i na maximum své částky. Pokud nebudete cenu sledovat, může se cena zdát dobrá, ovšem opak je pravdou. Jestliže v dubnu stojí televize bez slevy 10 000 Kč, tak Vám na vánoční slevy mohou, nabídnou slevu klidně až 25 %. Ovšem její původní částka už nebude 10 000 Kč, ale 15 000 Kč. Tím nejen proděláte, ale také Vás obchodník dobře oškube. Tudíž pokud byste sledovali cenu během roku, tak zjistíte, že obchodník naschvál původní cenu navýšil, aby na kupujícím vydělal a na druhou stranu se tvářil, že Vám nabídl lukrativní cenu.

Internet Vám pomůže

Internet je mocná věc a najdete na něm doslova všechno a to i ceny zboží. Nikdy v obchodě nekupujte první věc ve slevě, která se Vám líbí, ale radši si ověřte cenu na internetu. Největší srovnávačem cen je heureka.cz a také skrz.cz. Díky nim si ověříte, že vánoční slevy nejsou zas tak dobré a že jsou spíše uměle vytvořené. Čím více obchodů srovnáte, tím levnější zboží najdete.

vánoční slevy

Velké vánoční slevy jsou způsobeny i starším zbožím

Mnoho prodejců poskytuje vánoční slevy také na zboží, které jim dlouhodobě leží na skladě, či v obchodě. Toto zboží sice koupíte s pěknou slevou, ovšem prodejci jde především o to, aby se zbavil starého zboží a naskladnit nové. Tudíž můžete koupit zboží za dobrou cenu, ovšem měsíc na to může vyjít vylepšení, či aktualizace výrobku. Můžete tak být spokojení, či znechucení, že vyšla další série tohoto výrobku a vy máte zrovna tu starou.

Záruční list je standard

Při koupi zboží, je důležité si nechat potvrdit záruční list a vzít účtenku. Díky ní můžete zboží reklamovat, či vyměnit. Tento fakt, mějte vždy na paměti, bez reklamačního listu, či účtenky, Vám nikdo zboží nevyreklamuje, ani nevymění.

  • Proč zvolit pronájem dodávky?
    Pronájem dodávky vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Víte, kdy se vyplatí půjčení dodávky a na jaké příležitosti je využít?
  • Svatební šaty s vlečkou: Jedná se o vhodnou variantu pro vás?
    Existují nevěsty, které si svůj svatební den bez vlečky nedokáží představit. Je pro ně symbolem hojnosti a luxusu, který ke svatbě neodmyslitelně patří. Jsou tu naopak ale i takové, které vlečku ke svým svatebním šatům nechtějí. Podle čeho se rozhodnout, zda šaty s vlečkou budou tou pravou variantou pro vás? Na to vám odpoví článek od svatební krejčové KayaTheTailor.cz.
  • Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Co s tím?
    Staré kotle se vyznačují nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle, bude tedy potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *