Jak ochránit stromy před zvěří
Jak ochránit stromy před zvěří
Všichni máme na zahradě ovocné stromy, o které se během roku staráme. Pokud však bydlíte blízko lesa, je potřeba vědět, jak ochránit stromy před zvěří.
Každou zimu se opakuje stejný scénář. Jakmile začne sněžit a půda se zasype pokrývkou sněhu, tak se divoká zvěř začne stahovat k obydlím a hledat potravu. V takovém případě je důležité, abyste chránili své ovocné stromy proti této škodné. Víte však, jak ochránit ovocné stromy a keře před zvěří?
Rady, jak si poradit v zimním období se zvěří
- Základem je kvalitní oplocení zahrady
Každý, kdo má otevřenou zahradu, tak může počítat nejen se zvěří, ale také s lupiči. Je proto důležité vědět, jak ochránit stromy před zvěří. Jednou z možností je plot, který je základem bezpečí a ochrany věcí, které na zahradě máte a to včetně ovocných keřů a stromů. Pokud si vystavíte kvalitní plot, zamezíte zvěři přístup a z velkou pravděpodobností se k Vám žádným způsobem nedostanou. - Chemická ochrana dřevin
Tento způsob, jak ochránit stromy před zvěří, se používá do dnes a má celkem slušné výsledky. Jedná se o pachové ohradníky, které zvěř odradí od příchodu na Váš pozemek. Používá se část ov lesnictví. Ovšem tento účinek není nekonečný a musíte ho po několika měsících obnovit, aby byl účinný. Vždy však záleží na tom, jaké jsou dešťové přeháňky a počasí obecně. - Mechanická ochrana
Mechanická ochrana je celkem účinná, ale také není zadarmo. Pokud máte na Vaší zahradě velké množství stromů, tak Vás čeká velká práce. Musíte veškerá stromy, či keře obalit chráničkou a to ať už z kovu, nebo z látky, či plastu. Pokud zvolíte plast, tak musíte počítat s nízkou životností. Tenký plast Vám vydrží rok, nebo dva a pak se začne lámat. Nejlepší možností je pletivo, které vydrží dlouhé roky. Obalení hadrem, je pak klasika, která se dělá již od pradávna. - Osvědčená triky, které se předávají na generace
Jak ochránit stromy před zvěří, se zabývali i naše babičky a dědečkové. Základem je nenechávat spadené ovoce pod stromy, nebo pod keři. Díky tomu je zvěř ucítí a bude se snažit dostat na Vaší zahradu. Babičky měli osvědčené nechávat u stromu lidské vlasy, či je postříkat mýdlem s vodou. Tato ochrana, však není úplně podložená, ovšem za zkoušku určitě stojí. - Hrabající zajíci
Zajíci mají v povaze také hrabat a zkoušejí se pod pletivem podhrabat. Pokud tedy umísťujete pletivo, tak je dobré ho dát do hloubky 20 cm a poté ho zasypat půdou. Sice si přidáte práci, ale je to lepší volba, než dělat výsadbu ovocných dřevin znovu.
Srnky a zajíci mají perfektní čich na ovoce, které necháte pod stromy. Cítí je na velkou dálku a jdou přímo za nosem. Základem, jak ochránit stromy a keře před zvěří, je eliminovat veškeré ovoce, co na zahradě zbylo. Tím snížíte příchod zvěře na Vaší zahradu na minimum.
- Rychlá a spolehlivá instalatérská pohotovost v PrazePlánujete renovaci koupelny, máte problém s bojlerem, nebo se vám nečekaně rozbila trubka? Pokud ano, tak neváhejte a oslovte specializovanou firmu.
- Proč jsou důležité jednorázové rukavice?Jednorázové rukavice jsou důležitou ochranou rukou před křížovou kontaminací i při kontaktu s chemikáliemi nebo zpracování potravin. Které vybrat?
- Umělá inteligence jako překladač: Budoucnost mezilidské komunikaceV posledních letech se umělá inteligence (AI) stala jedním z nejvýznamnějších pokroků ve světě technologií, a to z dobrého důvodu. Jednou z oblastí, kde AI přináší zásadní změny, je překlad jazyků. Díky pokročilým algoritmům a strojovému učení jsou dnes překlady prováděné umělou inteligencí přesnější, rychlejší a přístupnější než kdykoliv předtím. Tento článek se zaměří na to, jak AI transformuje svět překladů, jaké jsou její výhody i omezení a jaký má potenciál do budoucnosti.