České hokejistky na olympiádě

české hokejistky

České hokejistky na olympiádě

Dlouho očekávané olympijské hry jsou tady a netěší se na ně nikdy víc, než České hokejistky. Na naše holky čeká v prvním zápasu nepředvídatelná Čína.

Ženský hokej byl poprvé zaveden v Naganu a to v roce 1998. Od tohoto roku se pokouší české hokejistky dostat na olympiádu ale bez úspěchu. Až tento rok se to povedlo a to pod vedením trenéra Tomáše Paciny. Na tuto příležitost čekali české hokejistky 24 let a nyní se mohou předvést v celé své kráse. Díky vyhrané kvalifikaci v listopadu v Chomutově se probojovali mezi postupující týmy a nyní budou mít šanci zazářit.

Rozlosování skupin

České hokejistky se utkají hned v úvodním utkání s Čínou. Los padl na skupinu B a kromě Číny se naše hokejistky utkají také s Dánskem, Japonskem a také Švédskem. Reprezentace jsou rozděleny do 5 skupin a to podle umístění dle žebříčku IIHF. V A skupině se utkají nejlepší týmy, s tím, že postupují všichni do čtvrtfinále. B skupina se musí poprat a postoupí z ní pouze 3 týmy. Tudíž mají naše holky před sebou velký boj, který snad dopadne dobře.

Skupina A: USA (1), Kanada (2), Finsko (3), Rusko (4), Švýcarsko (5)

Skupina B: Japonsko (6), Česká republika (7), Švédsko (9), Dánsko (11), Čína (20, nastupuje jako pořadatel her)

české hokejistky

České hokejistky – rozpis zápasů:

3. února v 5:10 s Čínou,

5. února v 9:40 se Švédskem,

7. února v 9:40 s Dánskem,

8. února 9:40 s Japonskem

Pokud se české hokejistky dostanou přes skupinu a postoupí, tak bude program následující. Dne 11. – 12. února se odehraje čtvrtfinále, 14. února semifinále, poté 16. boj o bronzové medaile a 17. února finálový zápas.

České hokejistky mají velkou šanci na postup ze skupiny

České hokejistky by měly být mezi postupujícími a to nejen proto, že na takovou příležitost čekali 24 let. Tým je velice soustředěný a kromě České republiky, by měli být považovány za favority také Švédky a Japonky. Se Švédkami, se naše svěřenkyně už potkali a tak vědí, do čeho jdou a mohli by s těchto situací těžit. Ovšem Švédky jsou tvrdé holky a nenechají našim hokejistkám nic zadarmo. Tudíž je důležité vyhrát zápasy s Čínou a Dánskem. Tato skupina bude velmi napínavá až do samého konce a budeme doufat, že to naše holky pod vedením kapitánky Aleny Mills zvládnou.

  • Víte kam investovat peníze?
    Máte peníze k investování, ale nemůžete se rozhodnout, kam je dát zhodnotit? Pokud zvolíte jeden z těchto způsobů, tak rozhodně neprohloupíte.
  • Nejlepší narozeninové dárky pro muže
    Blíží se narozeniny vaší drahé polovičky a stále nevíte, co koupit? Pokud vsadíte na tyto tři osvědčené dárky, tak určitě nešlápnete vedle.
  • Co je EFT terapie a pro koho je vhodná?
    EFT je zkratka anglického termínu Emotional Freedom Techniques, což doslova znamená Techniky emoční svobody. Alternativní psychoterapeutická technika EFT je založena na teorii, že negativní emoce našeho těla jsou způsobeny poruchou energetického pole těla, nebo naopak, tyto emoce mohou tento stav vyvolat. Změny energetického systému a návratu k rovnováze dochází díky jemnému ťukání na akupunkturní body a souběžnému soustředění na pocity.

One thought on “České hokejistky na olympiádě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *