MS v hokeji 2022, rozpis zápasů a sestava

MS v hokeji 2022

MS v hokeji 2022, rozpis zápasů a sestava

Kvapem se blíží MS v hokeji 2022 a už nyní se můžeme podívat na rozpis zápasů a sestavu. Kdo se letos dostal do nominace a kdy jsou první zápasy?

Letošní MS v hokeji 2022 odstartuje již tento pátek a to 13.5.2022. Jedná se o 86. mistrovství světa v ledním hokeji a bude ho hostit Finsko. Zápasy se budou odehrávat v Helsinkách a Tampere a naši hokejisté začnou zápasem v sobotu proti Velké Británii. Tento zápas se odehraje v 15:20 a diváci ho mohou vidět na ČT sport.

Nový stadion Tampere Deck

Právě v Tampere vznikla pro letošní rok zbrusu nová hala s názvem Tampere Deck, která dosahuje kapacity až 13 500 diváků. Této hale se přezdívá také Nokia Arena a náklady vyšly na 124 milionů eur. Součástí haly bude i hotel s 273 pokoji z nichž bude mít 70 pokojů vlastní saunu. Kromě toho zde najdete také restaurace a kasino. Samozřejmostí je dostatek parkovacích míst a také možnost se dostat na stadion hromadnou dopravou.

MS v hokeji 2022

Rozdělení do skupin

Na letošní MS v hokeji 2022 se utká 16 týmu rozdělených do 2 skupin. Česká reprezentace se dostala do skupiny B a jejich zápasy se odehrají právě v nové Tampere Deck areně. Skupina A bude hrát v hlavním městě Helsinky. Z každé tabulky postupují 4 nejlepší týmy do čtvrtfinále, kde se utkají o další umístění. Pokud by Česká reprezentace postoupila, tak se může těšit s toho, že všechny zbývající zápasy se odehrají na ledě, na kterém budou všechny předešlé zápasy hrát. Tudíž se nebudou muset stěhovat a zvykat si na jinou arénu.

Rozpis zápasů České reprezentace

Čeští hokejisté se na MS v hokeji 2022 jako první utkají se zmiňovanou Velkou Británií. Pokud by hokejisté postoupili, tak se následovné čtvrtfinále, semifinále a finále odehrají ve dnech 26. května – 29. května.

14. května v 15:20 Česko – Velká Británie
15. května v 19:20 Česko – Švédsko
17. května v 15:20 Česko – Rakousko
19. května v 19:20 Česko – Lotyšsko
21. května v 19:20 Norsko – Česko
23. května v 15:20 USA – Česko
24. května v 19:20 Finsko – Česko

MS v hokeji 2022

Soupiska pro MS v hokeji 2022

Brankáři:

Marek Langhamer –  Ilves Tampere (Finsko, Liiga)

Lukáš Dostál – San Diego Gulls (USA/AHL)

Karel Vejmelka – Arizona Coyotes (USA, NHL)

Obránci:

Filip Hronek – Detroit Red Wings (NHL), David Jiříček – HC Škoda Plzeň (ČR, Extraliga), Michal Jordán – Amur Khabarovsk (Rusko, KHL), Tomáš Kundrátek – HC Oceláři Třinec (ČR, Extraliga), David Musil – HC Oceláři Třinec (ČR, Extraliga), David Sklenička – Kärpät Oulu (Finsko, Liiga), Radim Šimek – San Jose Sharks (USA, NHL), Jan Ščotka – JYP Jyväskylä (Finsko, Liiga).

Útočníci:

Matěj Blümel – HC Dynamo Pardubice (ČR, Extraliga), Jiří Černoch – HC Energie Karlovy Vary (ČR, Extraliga), Roman Červenka – Rapperswil-Jona Lakers (Švýcarsko, NL), Jakub Flek – HC Energie Karlovy Vary (ČR, Extraliga), Tomáš Hertl – San Jose Sharks (USA, NHL), Petr Holík – HC Kometa Brno (ČR, Extraliga), Petr Kodýtek – HC Škoda Plzeň (ČR, Extraliga), David Krejčí – HC Olomouc (ČR, Extraliga), Dominik Simon – Anaheim Ducks (USA, NHL), Jiří Smejkal – Pelicans Lahti (Finsko, Liiga), Matěj Stránský  – HC Davos (Švýcarsko, NL), Michael Špaček – Frölunda HC (Švédsko, SHL), Jakub Vrána – Detroit Red Wings (USA, NHL), Hynek Zohorna – IK Oskarshamn (Švédsko, SHL).

Kdy se mohou těšit fanoušci na MS v hokeji v ČR

MS v hokeji se v České republice se odehraje v roce 2024. Fanoušci se mohou těšit na zápasy na stadionech v Ostravě a v Praze.

  • Jak využít dýňová semínka
    Halloween je už za dveřmi a přijde čas dlabání dýní. Víte, jak využít dýňová semínka, které se na první pohled zdají být jenom odpadem na vyhození?
  • Oktoberfest – zajímavosti, které jste nevěděli
    Víte, co je Oktoberfest a co se zde děje kromě pití lahodného piva? Dnes si představíme zajímavosti, které jste o Oktoberfestu určitě nevěděli.
  • Svět bludišť v Drnholci
    Hledáte víkendovou zábavu pro celou rodinu na jižní Moravě? Pokud ano, tak zkuste nový svět bludišť, který vznikl nedaleko Pálavy, a to v obci Drnholec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *