Turistická místa v ČR

turistická místa v ČR

Turistická místa v ČR

Každý rok se rodiny s dětmi, či páry rozhodují, kde stráví svojí dovolenou a kam vycestují. Dnes si řekneme, jaká turistická místa v ČR stojí za navštívení.

Každý z nás se celý rok těší na zaslouženou dovolenou, a to ať už na tu letní, či zimní. Dnes si ukážeme místa, které určitě stojí za zhlédnutí a jsou vhodné jak pro rodinu s dětmi, tak pro páry, či jednotlivce. Věřte, že turistická místa v ČR jsou někdy daleko hezčí než odjíždět do zahraničí.

1.      Riegrova cesta

Tato cesta se otevřela již roku 1983 a vede údolím řeky Jizery. Projít stezku můžete v obou směrech a délka stezky činí 5 km. Po stezce půjdete po červené turistické značce, které vede od Semil až do Železného Brodu. Turisté se zde dozvědí zajímavé informace o zdejší historii rezervace a také o přírodním bohatství. Stezka je pojmenovaná podle slavného a významném politikovi, a to Františku Ladislavu Riegerovi, který je semilským rodákem.

V roce 2008 byla otevřená veřejnosti nová naučná stezka, mezi Semily a Spálovem a patří mezi oblíbená turistická místa v ČR. Tato stezka obsahuje 15 zastavení, při kterém se dozvíte zajímavé informace o místní fauně, flóře, geologii, turistice a další zajímavosti o údolí. Samozřejmostí jsou ilustrační obrázky a také text v českém i anglickém jazyce.

Během cesty narazíte na visutou galérii, která je dlouhá 77 metrů a je vedená 5,5 metrů nad původní hladinou řeky. Také je zde k vidění studánka, která je pojmenovaná po rodákovi a spisovateli ze Semily Antalu Staškovi.Dále je tu pak mnoho vyhlídek, které nabízejí nádherný pohled do údolí. Poslední zajímavostí je pak hydroelektrárna ve Spálově, která je poháněna vodu. Tu na turbínu přivádí 1300 metrů dlouhý tunel, který je vylámaný ve skále.

turistická místa v ČR

2.      Vodopády Jedlová

Vodopády jedlová, jsou krásným místem na výlet a určitě stojí za zhlédnutí. Vodopády se nacházejí v Jizerských horách a patří mezi oblíbená turistická místa v ČR. K vodopádům se dostanete po modrém turistickém znamení, a to z Josefova dolu. Během procházky si můžete prohlédnout spoustu peřejí, tůní a dalších zajímavých věcí v této krajině. Tok, který tu teče překoná na 1,5 km délce 200 m převýšení a protínají ho skalní prahy, peřeje a také soustava tůní.

Na konci cesty Vás čeká Velký vodopád Jedlová, který je vysoký 12 metrů a má tři stupně. Ten nejvyšší stupeň má 5 metrů a padající voda dolů, je dechberoucí.

turistická místa v ČR

3.      Býčí skála

Býčí skála patří mezi velmi zajímavá místa to hlavně z toho důvodu, že není přístupná během celého roku. Býčí skála se otevírá turistům pouze na 3 víkendy v roce a je tak dobré si tyto termíny pohlídat. Tato jeskyně patří mezi největší zimoviště netopýrů v ČR, a právě díky nim je tato jeskyně převážně uzavřená. Délka prohlídky Vám zabere 90 minut a můžete se těšit na zajímavé povídání o historii této jeskyně.

Jeskyně leží v Josefovském údolí, a to přesně mezi městy Adamov a Křtiny. Dohromady s Rudnickým propadáním se řadí mezi druhý nejdelší jeskynní systém v České republice. Celková dálka je přes 13 kilometrů a významné objevy zde učinil Jiří Wankel a také bratři Felklovi. Jiří Wankel objevil Halštatský pohřeb, a našlo se zde více jak 40 koster. Bratři Felklovi pak objevili sošku bronzového býčka. Dále se v jeskyni našly další předměty z doby bronzové.

turistická místa v ČR

Dny otevřených dveří 2022

Sama jeskyně doporučuje rezervovat si termín prohlídky, a to díky tomu, aby zabránila shlukování lidí. Tato jeskyně patří mezi vyhledávaná turistická místa v ČR a je tak dobré se obrnit trpělivostí.

Otevřené dny 2022:

11. a 12. června 2022

18. a 19. června 2022

25. a 26. června 2022

Pokud rádi cestujete po České republice a zajímají Váš tajemná místa, tak nezapomeňte navštívit i Starou plynárnu na Hřensku, či Modlivý důl u Svojkova. Tyto místa určitě stojí za zhlédnutí a zase poznáte něco nového, co někdo vybudoval na našem území.

  • Drobná domácí elektronika
    Drobnou elektronikou je vybavena každá domácnost a do našeho života neodmyslitelně patří. Náhradní baterie a žárovky jsou základem v každém domě.
  • Začíná sezóna, čas vyrazit na moto a cyklo výlety. Kam, co a jak?
    Léto už je za rohem a počasí láká na moto a cyklo výlety. Zde jsou zajímavé typy, kam vyrazit.
  • Kratom
    Kvalita je jedna z věcí, kterou vyhledává každý z nás. V případě, že jste milovníky kratomu, tak pro vás máme typ, kde najdete vysokou kvalitu za super cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *