Hnojení zeleniny je základem velké úrody

hnojení

Hnojení zeleniny je základem velké úrody

Pomalu, ale jistě je tu letní počasí a s ním souvisí také hnojení vaší zeleniny na zahradě. Pokud si nevíte rady, zkuste se inspirovat těmito rady.

Každý zahrádkách má tak trošku jinou metodu, jak docílit co největší sklizně. Hlavním faktorem je však hnojení a to u veškeré zeleniny či ovoce.Musíte si však dávat pozor na to, abyste půdu příliš nepřehnojili, nebo nehnojili příliš málo.

Minerální hnojiva

Minerálních hnojiv je na trhu čím dál více a je stále těžší se v tomto směru orientovat. Pokud budete chtít zvolit jistotu, hnojení Cererit, je to pravé. Díky dlouhé tradici na trhu má mnoho pozitivních výsledků a to jak od zahrádkářů, tak v testech. U průmyslových hnojiv si dávejte pozor hlavně na dávkování. Může dojít ke spálení kořenového systému.

Organická hnojiva

Pokud hnojíte pouze organickými (přírodními) hnojivy, je důležité, zda hnojíte už před výsadbou, či nikoliv. Ve směs, se hnojí nejčastěji slepičími výtrusy, nebo kravským hnojem. Z pravidla se tento hnůj zaorává do země na konci podzimu, nebo hned na jaře, aby byla půda připravena na výsadbu. Během růstu můžete doplnit hnojení s obsahem fosforu. Používáním organického hnojiva nemůže dojít ke spálení kořenového systému.

Rajčata, co potřebují a co je pro ně nejlepší během růstu

Každý správný zahrádkář má na zahradě rajčata a papriky. Ty zpravidla potřebují hnojit už před samotnou výsadbou (zarývání hnoje na podzim).

V průběhu růstu je dobré rajčata přihnojovat, ať už minerálním hnojivem, nebo organickým. Přednost se zde dává hnojivům jako je síran amonný, nebo Cererit. Velkou roli však hraje taký zkvašený slepičí trus, nebo zkvašené kopřivy. Vždy dávejte rajčatům, či paprikám dusík, ten je potřeba hlavně v začátcích růstu. Na jaře pomalu dusík snižujte a na podzim úplně vysaďte (snižuje odolnost proti mrazu).

Papriky jsou oproti rajčatům, více náchylnější na teplo, čím více tím lépe. Vyžadují také více živin, ideálním řešením je použít hnojení Kristalon. Ten chrání papriky před škůdci a zvyšuje jejich úrodu.

Mějte na paměti, že připravená půdu před výsadbou je u mnoha druhů zeleniny a ovoce půlka úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *