Pecky od třešní Vás zahřejí v každé zimě

pecky

Pecky od třešní Vás zahřejí v každé zimě

Je Vám v zimě neustálá zima, i když jste zakrytí pod peřinou? Zkuste během léta shromažďovat pecky od třešní a višní, zaručeně se v zimě zahřeje.

Každý kdo má rád pořádné teplíčko a v zimě se věčně klepe i pod peřinou, máme pro Vás výbornou radu, jak se zahřát. Pokud máte na své zahradě třešně nebo višně, začněte letos sbírat ve velkém pecky.

Každý rok se na mnoha zahradách urodí tisíce třešní, které přijdou do kompotu, či bublaniny po nedělním obědě. Většina pecek se však ihned vyhazuje, protože pro většinu lidí znamená pecka odpad. Pokud si však dočtete tento článek až dokonce, určitě letos nevyhodíte už ani jednu.

pecky

Pecky jsou základ

Pecky, které během roku nasbíráte, si schovávejte do kyblíku, nebo jiné nádoby. Vzhledem k tomu, že jsou pecky malé, zabere sbírání nějaký čas. Můžete si být však jistí, že pokud pecek nasbíráte dostatek, nebudete litovat Vy, ani další vaši přátelé či rodina, když je výrobkem obdarujete.

Kompletace výrobku

Pokud máte dostatek pecek, nachystejte si lehkou látku, která se používá třeba na kapesník, či jako utěrka. Poté jí nastříhejte tak, abyste jste měli buď dva čtverce, nebo dva obdélníky, které budou tvořit polštář. Ano polštář čtete správně, protože pecky, který jste si celé léto schovávali, se budou plnit do látky, kterou si nachystáte. Dva čtverce, nebo jiný tvar co máte, si zašijete na všech stranách krom jedné a to nejlépe na stoji. Pokud budete šít ručně, šijte hodně pečlivě, aby Vám pecky nevypadávali ven. Poté nasypete pecky do polštáře, tak, aby se dal dobře zašít a byl dostatečně vyplněný.

Pozor: Při plnění polštáře si dávejte pozor na to, aby polštář nebyl moc přeplněný. Ideální je, aby při položení polštáře na nohu se rozsypaly pecky tak, aby byli všude a aby dokonale pokryli obvod nohy.

pecky

Zahřívací část

Jakmile budete mít polštář naplněný a zašitý, nastává zlatý hřeb celého procesu. Jednoduše stačí polštář vložit do mikrovlnné trouby a dát ohřívání na 1 až 2 minuty. Při prvním ohřívání si kontrolujte polštář po menších intervalech, každá mikrovlnka hřeje jinak a mohlo by dojít k jeho vznícení. Samozřejmě nemusíte mít strach, pokud budete tu chvilku stát u mikrovlny, nemůže se nikdy nic stát. Někdo využívá k ohřevu i horkovzdušnou troubu, tu jsem však nezkoušel a používám pouze mikrovlnku. Rozehřátí pecek je rychlé a nevezme ani tolik energie.

Celá podstata věci je vlastně v tom, že pecka po zahřátí drží teplo uvnitř pecky, tudíž Vám vydrží polštář zahřátý i desítky minut. Navzájem se přitom zahřívají a dochází k minimálnímu úniku tepla.

Tento polštář zaručeně ocení každý, komu je neustále zima. Využijete ho při dlouhých zimních večerech a dokonale Vás bude zahřívat i během usínání. Proto letos neváhejte a schovejte si každou pecku, zaručeně doporučíte tento polštář i ostatním kamarádům, či rodině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *