Podmínky na horách a celkové zpravodajství

horách

Podmínky na horách a celkové zpravodajství

Každý z nás se letos těšil na lyžování a radovánky na horách. Bohužel situace je taková jaká je a pokud nevlastníte chatu na horách, nejspíše máte smůlu.

Každý z nás preferuje jinou dovolenou, někdo se rád válí na pláží, jiní zase ocení lyžování na horách. Pokud patříte ke druhé skupině lidí, nejspíše budete mít v letošním roce smůlu. Vleky jsou totiž zastaveny a nejspíše budou stát celou zimu. Díky situaci, které panuje na celém světě, jsou všude omezení a zákazy, které nám braní dělat ve směs cokoliv.

horách

Zastáncům zimních radovánek zbývá jediná možnost a to vyrazit na hory pouze na běžky, či s dětmi na boby. Ovšem i tak nejspíše nebudete nadšení a to proto, že nebudete mít možnost se někde ubytovat. Díky nařízení vlády, jsou všechny hotely otevřeny pouze za předpokladu, že jedete na služební cestu. Jestliže nevlastníte chatu, nebo chalupu přímo na horách, nejspíše budete mít tento rok smůlu a na hory se podíváte pouze na otočku.

Podmínky a informace na horách

Pokud se chystáte vyrazit na hory jen na otočku, je dobré vědět, jaké panují na horách podmínky. Proto není nic jednoduššího, než navštívit portál Holidayinfo, kde se dozvíte o každém pohoří a hoře v ČR všechny možné informace. Na tomto portálu se můžete podívat na 103 lyžařských areálů a to včetně 215 webkamer, které podmínky na sjezdovkách přenáší online. Je zde k vidění také každodenní sněhové zpravodajství, kde najdete pokrývku sněhu na horách a také nový sníh, který připadl. Samozřejmostí je také to, zda jsou sjezdovky otevřeny a v kolik hodin se každý den otevírá či zavírá sjezdovka. Dále pak jestli je na sjezdovkách večerní lyžování a spoustu dalších věcí. Zkrátka kdo hledá informace o horách, určitě by tento portál měl nasvítit.

horách

Vlastní chata, nebo chalupa je řešení

Jedinou možností, jak se v letošním roce dostat na hory i s ubytováním je mít vlastní chatu, či chalupu na horách. V tomto případě se můžete vydat na hory kdykoliv budete chtít a užívat si horského sluníčka a zimních radovánek. Navíc můžete vzít sebou celou rodinu, protože styk s rodinou není zakázaný ani nijak omezený. Můžete tedy vyrazit i na společné výlety do přírody, a pokud budete mít chatu blízko Harrachova, můžete se podívat i na skokanské můstky. Ty sice už nejsou od roku 2014 v provozu, ale i tak je to skvělá podívaná. Bohužel v naší zemi zaniká vše, co někdy fungovalo a dávalo smysl. Peníze jdou nyní do nesmyslných věcí místo zachování sportu v České republice.

Jestli se tedy letos podíváme na hory i jako lyžaři se zatím neví, nezbývá nám než doufat, že se celá situace zlepší a my opět zavítáme na vrcholky našich překrásných hor.

  • Proč zvolit pronájem dodávky?
    Pronájem dodávky vám může ušetřit nejen čas, ale i peníze. Víte, kdy se vyplatí půjčení dodávky a na jaké příležitosti je využít?
  • Svatební šaty s vlečkou: Jedná se o vhodnou variantu pro vás?
    Existují nevěsty, které si svůj svatební den bez vlečky nedokáží představit. Je pro ně symbolem hojnosti a luxusu, který ke svatbě neodmyslitelně patří. Jsou tu naopak ale i takové, které vlečku ke svým svatebním šatům nechtějí. Podle čeho se rozhodnout, zda šaty s vlečkou budou tou pravou variantou pro vás? Na to vám odpoví článek od svatební krejčové KayaTheTailor.cz.
  • Povinná výměna starých kotlů na tuhá paliva se blíží. Co s tím?
    Staré kotle se vyznačují nehospodárným provozem a zvýšeným rizikem poruch. Podle aktuálního znění zákona o ochraně ovzduší bude od 1. 9. 2024 možné provozovat pouze kotle na pevná paliva v emisní třídě 3, 4 nebo 5. Starší, již nevyhovující kotle, bude tedy potřeba vyměnit za jiný zdroj tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *