Podmínky na horách a celkové zpravodajství

horách

Podmínky na horách a celkové zpravodajství

Každý z nás se letos těšil na lyžování a radovánky na horách. Bohužel situace je taková jaká je a pokud nevlastníte chatu na horách, nejspíše máte smůlu.

Každý z nás preferuje jinou dovolenou, někdo se rád válí na pláží, jiní zase ocení lyžování na horách. Pokud patříte ke druhé skupině lidí, nejspíše budete mít v letošním roce smůlu. Vleky jsou totiž zastaveny a nejspíše budou stát celou zimu. Díky situaci, které panuje na celém světě, jsou všude omezení a zákazy, které nám braní dělat ve směs cokoliv.

horách

Zastáncům zimních radovánek zbývá jediná možnost a to vyrazit na hory pouze na běžky, či s dětmi na boby. Ovšem i tak nejspíše nebudete nadšení a to proto, že nebudete mít možnost se někde ubytovat. Díky nařízení vlády, jsou všechny hotely otevřeny pouze za předpokladu, že jedete na služební cestu. Jestliže nevlastníte chatu, nebo chalupu přímo na horách, nejspíše budete mít tento rok smůlu a na hory se podíváte pouze na otočku.

Podmínky a informace na horách

Pokud se chystáte vyrazit na hory jen na otočku, je dobré vědět, jaké panují na horách podmínky. Proto není nic jednoduššího, než navštívit portál Holidayinfo, kde se dozvíte o každém pohoří a hoře v ČR všechny možné informace. Na tomto portálu se můžete podívat na 103 lyžařských areálů a to včetně 215 webkamer, které podmínky na sjezdovkách přenáší online. Je zde k vidění také každodenní sněhové zpravodajství, kde najdete pokrývku sněhu na horách a také nový sníh, který připadl. Samozřejmostí je také to, zda jsou sjezdovky otevřeny a v kolik hodin se každý den otevírá či zavírá sjezdovka. Dále pak jestli je na sjezdovkách večerní lyžování a spoustu dalších věcí. Zkrátka kdo hledá informace o horách, určitě by tento portál měl nasvítit.

horách

Vlastní chata, nebo chalupa je řešení

Jedinou možností, jak se v letošním roce dostat na hory i s ubytováním je mít vlastní chatu, či chalupu na horách. V tomto případě se můžete vydat na hory kdykoliv budete chtít a užívat si horského sluníčka a zimních radovánek. Navíc můžete vzít sebou celou rodinu, protože styk s rodinou není zakázaný ani nijak omezený. Můžete tedy vyrazit i na společné výlety do přírody, a pokud budete mít chatu blízko Harrachova, můžete se podívat i na skokanské můstky. Ty sice už nejsou od roku 2014 v provozu, ale i tak je to skvělá podívaná. Bohužel v naší zemi zaniká vše, co někdy fungovalo a dávalo smysl. Peníze jdou nyní do nesmyslných věcí místo zachování sportu v České republice.

Jestli se tedy letos podíváme na hory i jako lyžaři se zatím neví, nezbývá nám než doufat, že se celá situace zlepší a my opět zavítáme na vrcholky našich překrásných hor.

  • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
    Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
  • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
    Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
  • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
    Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *