Dovolená v ČR 2023, oproti Chorvatsku

dovolená v ČR

Dovolená v ČR 2023, oproti Chorvatsku

Letní dovolená nemusí být nutně u moře, ale můžete využít krásy České republiky. Dovolená v ČR se navíc vyplatí, a to jak s dětmi, tak s přáteli.

Dovolená v ČR je mnohem levnější, jak Chorvatsko

Mnoho lidí vyjíždí každým rokem do Chorvatska nebo k jinému moři, a to v některých případech jenom proto, že to chtějí děti. Dovolená u moře však není žádná sranda a celou rodinu může tento výlet vyjít na desítku tisíc. Ačkoliv se to nezdá, tak Chorvatsko už není dávno tak levné, jako dřív. Díky tomu, že Chorvatsko má peníze hlavně z turistiky, je celá situace o to horší. Dle místních se na cenách podepíše i inflace, která nyní dosahuje 12 %. Odhadem se tak zdraží potraviny a služby zhruba o 7 až 9 %.

dovolená v ČR

Obchody a restaurace v Chorvatsku

Ceny v Chorvatsku jsou stejně jako v dalších státech Evropy ovlivněny inflací. Některé potraviny tak zdražily více, některé méně. Samozřejmostí je, že vzrostly i ceny v restauracích a také za ubytování. Nyní se podíváme, jak se pohybují ceny v potravinách nebo v restauracích.

Ceny v potravinách:

 • Maso kuřecí (1kg)           4,60 – 11,20      Euro
 • Bochník chleba (500g)  0,70 – 1,80         Euro
 • Sýry (1kg)                           5,5 – 19,1           Euro
 • Vejce (6 ks)                        0,85 – 2,2           Euro
 • Mléko (1l)                           0,8 – 1,4              Euro
 • Rajčata (1kg)                     0,7 – 2,5              Euro

Ceny v restauracích:

 • Jídlo pro jednoho            5 – 13                   Euro
 • McDonald menu              5 – 7                      Euro
 • Pivo čepované (0,5l)      2 – 3,4                  Euro
 • Káva                                     1,4 – 2,2              Euro

Samozřejmostí je, že tyto ceny se mohou dost lišit, a to převážně tím, zda navštívíte velkoobchod, nebo menší soukromí prodejce. To stejné platí u restaurací. Pokud je přímo v turistickým centru, tak si za jídlo připlatíte oproti restauracím na okraji.

dovolená v ČR

Další poplatky při cestě do Chorvatska

V potaz musíte při cestě do Chorvatska brát i fakt, že musíte zaplatit dálniční poplatky. Ty se nově dají zaplatit online a nemusíte tak nikde čekat fronty. Další věcí je určitě palivo, které projedete. V Chorvatsku je aktuální cena nafty k 25.5.2023 1,3 Euro za litr a benzín 1,35 Euro za litr.

Dovolená v ČR

Česká republika sčítá nespočet krásných míst, které můžete navštívit. Vždy však záleží na tom, zda chcete dovolenou odpočinkovou nebo aktivní. Podle toho se můžete rozhodnout, kde chcete být ubytovaní a jaké výhody chcete, aby dané ubytování mělo.

 1. Hotely – Pod pojmeme dovolená v ČR si mnoho lidí ihned představí hotel. Není se však čemu divit, hotel je pro mnoho lidí velice pohodlný. Nejen, že zde máte soukromí ve svém pokoji, ale také můžete mít polopenzi nebo plnou penzi. Samozřejmostí je sociální zařízení a výhody daného hotelu. Hotely také nabízejí zajímavé pobytové balíčky, které jsou za zlomek ceny. Jistotou u hotelů je komfort, který mnoho lidí vyhledává.
 2. Chata nebo chalupa – Ačkoliv se to nezdá, tak právě lidé v České republice jsou milovníci chat a chalup. Mnoho z nich dokonce chatu vlastní a tráví na ní víkendy. Dovolená v ČR na chatě je tak velice oblíbená a vyhledává jí stále více lidí. Hlavním důvodem je utéct od ruchu velkoměsta a užít si ticho a klid v přírodě. Samota uprostřed lesa vám dobije energii a navíc zaplatíte pouze zlomek ceny v porovnání s Chorvatskem. Mnoho lidí se však ptá, kde se k tokové dovolené dostat a jak si zamluvit chatu pro letošní dovolenou. Odpověď je přitom jednoduchá a to na následující stránkách.
dovolená v ČR

Týdenní dovolená v ČR na chatě

 • Tippobyt – Tippobyt je společnost, která zprostředkovává pobyty na chatách a chalupách. Tyto pobyty se dají zamluvit jak na léto tak na zimu. Dovolenou na těchto stránkách lze zamluvit v České republice i na Slovensku. Jde o velmi spolehlivou společnost s letitou tradicí a nemusíte se tak bát, že by se jednalo o nějaké zloděje. Díky chytrému filtru si můžete navolit, přesně to, co chcete aby vaše dovolená splňovala. Jednoduše si tak vyplníte kraj, termín pobytu, zda může i domácí mazlíček, počet osob nebo zda má mít chata bazén. Stránka je velice přehledná a po rozkliknutí vybrané chaty ihned vidíte, kolik stojí pronájem chaty na týden a zde je v daný termín volná. Samozřejmostí je, že u každé chaty najdete podrobnější popis chaty.
 • DDStour – DDStour je podobná stránce Tippobyt, ale jedná se o jiného zprostředkovatele. Dovolená v ČR od tohoto zprostředkovatele má tradici již od roku 1993 a jedná se o velmi spolehlivou stránku. Tak jako u předchozí stránky si můžete přesně navolit, co chcete, aby bylo na vaší chatě. Tudíž můžete vyplnit bazén, posezení s grilem, wifi, stolní tenis, domácí mazlíček a mnoho dalších věcí. Samozřejmostí je, že filtr funguje pouze na chaty v daný termín. Tudíž vám najde jenom to, co opravdu hledáte. U každé chaty se nachází samozřejmě cena za pronájem a informace o dané chatě.

Dovolená v ČR vás tak vyjde nejen na menší peníze než Chorvatsko, ale také si užijete klidu a nebudete se muset mačkat na přeplněné pláži. Navíc si můžete vybrat chatu přesně podle vašich představ. Tudíž pokud letos hledáte dovolenou, tak zkuste jednu z těchto stránek, které vás určitě nezklamou.

 • Plesová Sezóna 2023/2024: Trendy v šatech a doplňcích
  Plesová sezóna je opět tady a přináší s sebou okouzlující svět módy, který se neustále vyvíjí. Letošní rok je ovlivněn návratem klasiky s moderním nádechem, což se odráží v trendech plesových šatů a doplňků. V čem tedy letos zaručeně zazáříte?
 • Ten nejlepší hovězí steak snadno a rychle
  Příprava hovězího steaku je uměním, které začíná výběrem správného masa. Kvalitní kus hovězího, ideálně ribeye nebo sirloin, je základem pro vynikající steak. Klíčovým faktorem je, aby maso mělo rovnoměrně rozložené tukové proužky, což zajišťuje jeho šťavnatost a plnou chuť. Jak si doma připravit ten nejlepší hovězí steak jako z restaurace?
 • Sladké Vánoce: Čokoládové a kávové dárky pro ženy
  Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází ten příjemný, ale také nároční čas, kdy vybíráme perfektní dárky pro naše milované. Když přemýšlíme o dárcích pro ženy v našem životě – ať už jsou to dárky pro maminku, dárky pro babičku, dárky pro sestru, dárky pro přítelkyni nebo dárky pro nejlepší kamarádku – chceme vybrat něco, co oslaví jejich jedinečnost a udělá jim opravdovou radost. A co může být lepší než kombinace luxusní čokolády a vybrané kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *