Elektronická dálniční známka v ČR bude ke koupi již příští rok

elektronická dálniční známka

Elektronická dálniční známka v ČR bude ke koupi již příští rok

Pokud jste si mysleli, že elektronická dálniční známka už nebude, tak jste na omylu. Elektronická známka bude a to již od příštího roku!

Tak jak se rychle začala elektronická dálniční známka rozšiřovat v médiích, tak rychle se po ní slehla zem. Díky e-shopu, který nepůsobil věrohodně a vypadal, jako by ho vytvořil žák základní školy, bylo hodně pozdvižení. Ovšem věci se i přes následné komplikace dali do pohybu a známka nakonec bude i přes všechny komplikace.

V čem je Elektronická dálniční známka výhodou?

 1. Jedna z největších výhod je, že známka už nebude platit jen do konce roku, respektive ledna. Nyní nově bude platit od měsíce zakoupení do stejného měsíce v příštím roce (365 dní).
 2. Řidiči si oddechnou od neustálého nalepování a odlepování dálniční známky na sklo svého vozidla (světe div se, konečně se snad vydáme vstříc 21. století).
 3. Známku si budete moci koupit online přes Váš počítač či telefon. Vše bude srozumitelné a postupově popsané v bodech (lze zakoupení provést i na benzinkách – pro méně zdatné a lidi bez internetu)
elektronická dálniční známka

Elektronická dálniční známka registrace

Registrace známek by měla probíhat již v Prosinci 2020, kdy na portále zadáte vaší SPZ vozidla, stát registrace a vyberete začátek platnosti. V případě že vozidlo jezdí na biometan, či na zemní plyn, je možnost uplatnit eko cenu. Poté již máte vše vyřešeno a můžete začít jezdit. Kontrolu zde máte známku zaplacenou či nikoliv bude kontrolovat Policie ČR, či celní správa.

Elektronická dálniční známka – cena?

Samozřejmostí je, že většinu lidí zajímá především cena, za kterou si elektronickou dálniční známku pořídí. Ta kupodivu zůstává stejná, jako tomu bylo v roce 2020, tudíž k žádnému zdražení nedojte. V podstatě proč také zdražovat, dálnice v ČR jsou věčně uzavřené, nebo v havarijním stavu.

 1. Roční známka – 1500 Kč
 2. Měsíční známka – 440 Kč
 3. Na deset dní – 310 Kč

Další důležité zajímavosti

Elektronická dálniční známka, má také další zajímavosti, kterými jsou osvobození určitých vozidel, které mít známku nemusí. Jedná se o historická vozidla se speciální registrační značkou, vozidla přepravující osoby ZTP, elektro automobily, vodíkové a jiné palivové spalování, které nepřekročí hodnotu CO2 přes 50g/km.

Nikdy také nezapomínejte na povinnou výbavu do automobilu, o které jsme si psali nedávno.

 • Drobná domácí elektronika
  Drobnou elektronikou je vybavena každá domácnost a do našeho života neodmyslitelně patří. Náhradní baterie a žárovky jsou základem v každém domě.
 • Začíná sezóna, čas vyrazit na moto a cyklo výlety. Kam, co a jak?
  Léto už je za rohem a počasí láká na moto a cyklo výlety. Zde jsou zajímavé typy, kam vyrazit.
 • Kratom
  Kvalita je jedna z věcí, kterou vyhledává každý z nás. V případě, že jste milovníky kratomu, tak pro vás máme typ, kde najdete vysokou kvalitu za super cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *