Pomelo, jako pomocník při chudnutí i imunitě

pomelo

Pomelo, jako pomocník při chudnutí i imunitě

V České republice by se jen těžko hledal člověk, který nikdy neochutnal jablko nebo hrušku. Vyzkoušeli jste však také jiné ovoce, jako je Pomelo?

Mít v dnešní době pořádnou dávku imunity, není určitě k zahození. Nejlepší způsob jak zvýšit svojí imunitu je zdravá strava a dodržování pohybu. Zkuste však k těmto věcem přidat ovoce plné vitamínů, které neobsahuje skoro žádný tuk. Ano, slyšíte dobře, pomelo je zcela bez tuků.

Něco málo o pomelu

I přesto, že v České republice převažuje tradiční ovoce, jako jsou švestky, hrušky, jablka a další, je i přesto pomelo rozšířené i u nás. Sice neroste na našich zahradách, ovšem dovoz pokrývá většinu našich prodejen. Pomelo pochází původně z Asie a podobá se pomeranči či grapu, je však o něco větší a má nažloutlou barvu.

Proč zvolit pomelo místo klasického ovoce

Obsah pomela je velice zajímavý, skládá se z 89 % z vody, 10 % sacharidů a 1 % proteinu. Velkou předností je obsah vitamínu C v pomelu, ten tvoří na 100 g až 73 % denní doporučené dávky tohoto vitamínu. Ostatní vitamínu jsou v menším množství jako je B1, B2, B3 a B6.

pomelo

S pomelem, jde hubnutí jedna radost

Nejen, že pomelo neobsahuje skoro žádný tuk, čímž přispívá k hubnutí, ale také obsahuje bílkoviny a vlákninu, která je při sportu potřeba. Pomelo přitom dobře zasytí a je chuťově vyvážené, takže ho oceníte jak vy, tak vaše děti.

Je zdraví prospěšné

 1. Díky antioxidantům kladně působí na vaší pokožku a pomáhá udržet mladý vzhled.
 2. Snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridu – posiluje srdce
 3. Snižuje tvorbu AGEs v těle, čímž snižuje hladinu krevního cukru

Velké využití tohoto ovoce je převážně v Číně, kde ho využívají k výrobě léků. K výrobě slouží samotné semena, kůra, či dokonce květ. Ty přispívají k léčbě trávení, otoků a jsou také hojně využity při kocovině.

Pokud se tedy v supermarketu budete rozhodovat, jakému ovoci dát přednost, zkuste si vzpomenout na tento článek. Nejen, že uděláte změnu ve vašem jídelníčku, ale také Vám pomůže k hubnutí a přísunem potřebného vitamínu C.

 • Jak využít dýňová semínka
  Halloween je už za dveřmi a přijde čas dlabání dýní. Víte, jak využít dýňová semínka, které se na první pohled zdají být jenom odpadem na vyhození?
 • Oktoberfest – zajímavosti, které jste nevěděli
  Víte, co je Oktoberfest a co se zde děje kromě pití lahodného piva? Dnes si představíme zajímavosti, které jste o Oktoberfestu určitě nevěděli.
 • Svět bludišť v Drnholci
  Hledáte víkendovou zábavu pro celou rodinu na jižní Moravě? Pokud ano, tak zkuste nový svět bludišť, který vznikl nedaleko Pálavy, a to v obci Drnholec.

One thought on “Pomelo, jako pomocník při chudnutí i imunitě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *