Jak funguje, lepící sada na opravu kola

lepící sada na opravu kola

Jak funguje, lepící sada na opravu kola

V dnešní době už není rezerva v každém autě a tak je důležité umět si poradit s lepící sadou. Víte, jak se lepící sada na opravu kola používá?

Mnoho lidí v dnešní době už nemá rezervu a využívá právě lepící sadu. Člověk ušetří místo v autě a také nevozí zbytečnou zátěž navíc. Lepící sada na opravu kola, Vám také ušetří čas s heverem a klíčem.

Lepící sada na opravu kola je stále více v kurzu a má už mnoho výrobců. Otázkou je, jak moc velké peníze, za sadu chcete utratit a také, zda jí chcete použít opakovaně. V dnešní době existuje hned několik druhů těchto lepících sad a teď se na některé z nich podíváme.

Lepící sada na opravu kola, upozornění

U každé lepící sady, kterou jsme vyzkoušeli, jsme zjistili, že všechny mají stejné upozornění. Každá lepící sada na opravu kola není určená k lepení větších defektů. Také se s ní nesmí lepit díry u ráfku, v bočnici pneumatiky a opravdu velké díry.

lepící sada na opravu kola

Druhy lepících sad

  1. Opravný sprej
  2. Lepící sada na opravu kola s kompresorem
  3. Opravná sada kyt (Čína)

1) Opravný sprej

U opravného spreje se jedná o celkem levnou záležitost (350 Kč, dle výrobce) a jeho použití je celkem jednoduché. Při píchnutí kola dokáže zachránit situaci a budete moct pokračovat v cestě. Dokáže jí použít každý, kdo umí přečíst jednoduchý návod. Doporučená rychlost po zalepení je 45 km/h.

2) Lepící sada na opravu kola s kompresorem

Tato sada je oproti ostatním celkem drahá, ale musíte počítat s tím, že budete mít kompresor, díky kterému můžete kolo neustále dofukovat. Její cena je okolo 2800 Kč, záleží však na výrobci. Tato sada je oproti předešlé více kvalitní a po jejím použití můžete pokračovat v jízdě. Navíc si můžete dofouknout kolo opakovaně. Návod si zde musíte přečíst velice pozorně a postupovat krok po kroku, aby bylo využití co nejefektivnější. Ovšem nemusíte se bát, podle návodu, to hravě zvládne každý. Doporučená rychlost po zalepení je 75 km/h s tím, že je maximální dojez 200 km. Pozor, sada se v České republice prodává jen zřídka, ale i tak je k sehnání.

3) Opravná sada kyt (Čína)

Tak jako u každého Čínského zboží je i toto hodně levné. Cena Vás vyjde zhruba na 100 Kč, ovšem o tom svědčí i práce s ním. Celý návod je v angličtině a obrázky na něm nejsou příliš viditelné. Navíc musíte sundat kolo a oprava je složitá. Každopádně defekt se opravit dá, ale chce to hodně práce. Rychlost a dojezdové vzdálenost není známá.

Jak dlouho vydrží lepící sada a jakou rychlostí jet?

U všech výrobců lepících sad, je uvedeno, že se nesmíte s opraveným kolem jezdit nijak daleko, či rychle. V nejlepším případě, byste měli navštívit nejbližší servis, kde Vám díru zalepí. Pokud tak neuděláte, klesne Vám tlak v pneumatice zhruba po 2 dnech. Ovšem dojet do servisu byste měli i poté.

Nikdy nezapomeňte na lékárničku, která je v každém autě stále povinná a nikdy nevíte, kdy jí budete potřebovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *