Cibule má blahodárné účinky na náš organizmus

Cibule má blahodárné účinky na náš organizmus
Cibule je osvědčená surovina při vaření a to už mnoho let. Víte však, že pravidelná konzumace má mnoho kladných účinků na vaše tělo a organizmus?
Cibule se používá v gastronomii už dlouhá léta a ne, jenom v ní. Obecně má velmi pozitivních vlastností, které prozpívají organizmu. Kromě neodolatelné chuti v pokrmech se také často používá při zdravotních problémech. Víte jaká cibule je na co dobrá a v čem Vám může pomoci?
Proč zrovna cibule?
Cibule se dá konzumovat syrová, pečená, nebo vařená a i přesto si udrží svojí specifickou chuť a vůni. Z pravidla se dělí na tři základní druhy.
- Žlutá
- Červené
- Bílá
Žlutá
Nejčastěji se můžeme potkat se žlutou cibulí, která se používá v gastronomii a v jiných odvětvích. Někdy se tomuto druhu říká také hnědá a to z důvodu hnědé slupky.
Červená
Tento druh má nádhernou purpurovou barvu, která Vás upoutá již na pohled. Velmi oblíbená je v salátech, sendvičích a jiných lehkých jídlech. Ve většině případech se můžeme potkat s červenou cibulí v syrovém stavu (studená kuchyně), nežli v tepelné úpravě. Její předností je jemnost a křupavost.
Bílá
Specifickou vlastností je malá štiplavost, takže při loupání se vyhnete slzení očí. Používá se při výrobě salsy, nebo je často využita v mexické kuchyni. Další časté použití je ve studené kuchyni.

Léčivé účinky cibule
Zelenina i bylinky mají v České kuchyni velké zastání a pozitivně působí na náš organizmus.
- Díky vláknině, kterou obsahuje, zlepšuje trávicí trakt
- Společně s medem tvoří směs minerálů a vitamínů, které napomáhají imunitnímu systému a snižují riziko onemocnění.
- Pozitivně působí na naší kostru, proto se doporučuje při léčení artrózy.
- Obsahuje antioxidanty a vitamín B a C
- Velmi dobře působí proti tvorbě rakovinových buněk. Díky flavonoidu zamezuje bujení rakovinových buněk v plicích, vaječníku a hlavně v žaludku.
- Cibule je také vhodná pro cukrovkáře, kdy pomáhá vyrovnat hladinu cukru v krevním oběhu.
Nadměrná konzumace není zdravá
Tak jako u ostatních potravin, platí také u cibule, že nadměrné užívání není vhodné. Může způsobit nadýmání a převážně pálení žáhy. Vždy si proto hlídejte, kolik cibule konzumujete, jak se říká – všeho s mírou.
- Jaké kolo je pro vás to pravé? Přehled typů pro každého cyklistuCyklistika není jen sport, ale i životní styl. Ať už se vydáváte na silnice, lesní stezky nebo městské cyklostezky, správný výběr kola může zásadně ovlivnit váš zážitek z jízdy. Jak se vyznat v nepřeberném množství typů kol a najít ten, který vám bude nejlépe vyhovovat? Podívejme se na hlavní kategorie a jejich specifika.
- Proč je učení angličtiny pro nejmenší klíčem k úspěchu v dospělosti?Dětský mozek je jako houba – nasává informace přirozeně a bez námahy. Právě proto je ideální začít s výukou cizího jazyka co nejdříve. Studie potvrzují, že děti, které se učí angličtinu od útlého věku, mají v budoucnu lepší jazykové schopnosti, snadněji si osvojují výslovnost a učí se s větší lehkostí. Navíc získávají sebevědomí v komunikaci a přirozeně přepínají mezi jazyky. Angličtina se tak stává součástí jejich života, nikoli povinností. Proč neváhat a přihlásit své děti do kurzů pro nejmenší?
- Proč je důležité obklopovat se krásnými věcmi?Každý z nás se rád vrací do prostoru, který působí harmonicky, uklidňuje mysl a přináší radost. Estetika není jen o vizuálním dojmu – ovlivňuje naši náladu, produktivitu i vnitřní pohodu. Ať už jde o domov, pracovní prostředí nebo oblíbené předměty, které nás obklopují, jejich vzhled a atmosféra mají na naši psychiku větší dopad, než si často uvědomujeme.
3 thoughts on “Cibule má blahodárné účinky na náš organizmus”